TOKi, Hüyük'te 125 konut inşa edecek!

TOKi, Hüyük'te 125 konut inşa edecek! TOKi, Hüyük'te 125 konut inşa edecek!

Hüyük Belediyesi'nin girişimi üzerine başlatılan toplu konut projesi kapsamında ilçe merkezinde 125 konut inşa edilecek. Vatandaş, Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi kira öder gibi ev sahibi olacak


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Hüyük ilçesinde de toplu konut hamlesini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hüyük Belediyesi'nin girişimi üzerine başlatılan toplu konut projesi kapsamında ilçe merkezinde 125 konut inşa edilecek. Vatandaş, Türkiye'nin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi kira öder gibi ev sahibi olacak. Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hüyük ilçesinin de toplu konut projesinden istifade edeceğini söyledi. Proje kapsamında yapılan ihaleyi üstlenen firmanın Akdağ Mahallesi'ndeki toplu konut alanında etüd çalışmalarına başladığını belirten Akgümüş, "Proje çerçevesinde 3 ve 4'er katlı 3+1 dairelerden oluşan 125 toplu konut üretilecek. Vatandaşımız burada kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olmaya hak kazanacak. 

Çalışmaların başlamasının ardından proje en kısa sürede devreye girerek hak sahibi vatandaşlarımıza konutlarının anahtar teslimi yapılacak" dedi.


Pusula