TOKİ İzmit 2020 kuraları çekildi!

TOKİ İzmit 2020 kuraları çekildi! TOKİ İzmit 2020 kuraları çekildi!

Kocaeli’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilecek olan bin 250 konutun sahiplerinin belirlenmesi için yapılan kura töreninde isimleri okunan vatandaşlar büyük heyecan yaşayarak gözyaşlarına boğuldu.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başlatılan “100 Bin Sosyal Konut” projesi kapsamında Kocaeli’de inşa edilecek 3 bin konutun kura çekimleri başladı.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, İzmit’te hayata geçirilecek olan 1.250 konut için kura çekimleri bu sabah başladı. İzmit'te yer alan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonunda yapılan kura çekiminde 875 adet 2 oda 1 salon daire, 375 adet 3 oda 1 salon daire olmak üzere toplamda 1.250 dairenin sahipleri belli olmaya başladı.

Saat 10.00’de başlayan ve TOKİ’nin sosyal medya hesapları ve resmi internet hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekimi için binlerce vatandaş spor salonunda yerini alarak merakla sonuçları beklemeye başladı. 1.250 konut için başvuran 17 bin 797 kişinin ve ailelerinin heyecanı kura çekilişlerinin başlaması ile başladı. Yapılan kurada isimleri çıkan vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu. TOKİ’nin şanslı vatandaşları, heyecanlarını yanlarında yer alan ve cep telefonları ile aradıkları yakınları ile paylaştı.

“25 sene oldu, çok mutluyum”

25 senedir kiralık bir evde yaşayan Hacer Adak, TOKİ’nin gerçekleştirdiği çekilişte ev sahibi olan vatandaşlar arasında yer aldı. İsminin açıklanması ile yanındaki yakınlarıyla birlikte gözyaşlarına boğulan Adak, “25 sene oldu. Çok mutluyum. Teşekkür ederim. Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.

“Şu an o kadar heyecanlıyım ki titriyorum”

Kurada ev hakkı kazanan Türkan Tarakçı da çok mutlu olduğunu belirterek, “7 yıldır kiradaydık. O kadar heyecanlıyım ki sabaha kadar uyuyamadım. Kalkıp namaz kıldım, dua ettim, namaz kıldım. Rabbime şükürler olsun. Rabbim herkese nasip etsin, kirada olanlara yardım etsin. Şu an okadar heyecanlıyım ki titriyorum, ne diyeceğimi bilemiyorum” dedi.

2+1 kura sonuçları için tıklayın

3+1 kura sonuçları için tıklayın