TOKİ Konya Ahırlı ve Yalıhüyük Konutları'nın ihalesi yapıldı!

TOKİ Konya Ahırlı ve Yalıhüyük Konutları'nın ihalesi yapıldı! TOKİ Konya Ahırlı ve Yalıhüyük Konutları'nın ihalesi yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Konya’nın Ahırlı İlçesi’nde 121, Yalıhüyük İlçesi’nde 59 olmak üzere hayata geçirilecek olan toplam 180 konutun ihalesi gerçekleştirildi.


 

TOKİ tarafından Konya’nın Ahırlı İlçesi’nde 121, Yalıhüyük İlçesi’nde 59 olmak üzere inşa edilecek toplam 180 konutun ihalesi geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. 12 Ekim, Perşembe günü yapılan ihale kapsamında ayrıca Ahırlı’da ticaret merkezi, büfe, Yalıhüyük’te ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemeleri işi de bulunuyor.

 

Yöresel mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+2, 3 olan konutların 105’i 2 oda 1 salon ve 75’i ise 3 oda 1 salon planında tasarlandı.

 

Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde hayata geçirilecek olan projelerde geleneksel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hâkim kılındı. Projenin cephelerinde duvar süsleri, zemin kat seviyesinde yöresel doğal taş kaplamalar, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak.