TOKİ Konya ve Aksaray'da 4 bin 780 konut inşa ediyor!

TOKİ Konya ve Aksaray'da 4 bin 780 konut inşa ediyor!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hayata geçirilen ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca yürütülen 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında, Konya ve Aksaray'da 4 bin 780 konut hayata geçiriliyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hayata geçirilen ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca yürütülen 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında, Konya ve Aksaray'da 4 bin 780 konut hayata geçiriliyor.

AA muhabirinin TOKi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olması amacıyla 100 Bin Sosyal Konut Projesi'yle yatay mimari esasıyla depreme dayanıklı ve mahalle kültürünün yaşatılacağı konutlar yapılıyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; proje kapsamında, Konya'da 3 bin 800, Aksaray'da ise 980 konut inşa ediliyor. İhalesi yapılan konutlardan Konya'da 3 bin 92'sinin, Aksaray'da ise 632'sinin inşaatı başladı. 

TOKİ Konya ve Aksaray

Konya'da, proje kapsamında 11 bölgede inşa çalışmaları sürüyor. Meram ilçesi Beybes Mahallesi'nde yapımına başlanan 657 konut, yüzde 20 seviyesine ulaştı. Konutların 461'i 2+1, 196'sı 3+1 şeklinde inşa ediliyor. Ayrıca projede bulunan 13 dükkanlı 2 ticaret merkezinin de yapımı devam ediyor. 

Selçuklu ilçesinde konutlar 3 etap halinde inşa edilecek

Selçuklu ilçesi Ardıçlı Mahallesi'nde 3 etap halinde hayata geçirilecek 1787 konutun da temeli atıldı. Yüzde 20 seviyesine ulaşan bu konutların, yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Konutların tamamlanmasıyla, esnafla vatandaşın iç içe olduğu, mahalle kültürünü yaşatan yeni bir yaşam alanı yapılacak.

Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde yapılacak 126 konutun ise zemin çalışmaları bitirildi. Önümüzdeki hafta konutların inşatı başlayacak. 

Proje kapsamında, Konya'nın diğer ilçeleri Emirgazi'de 142, Halkapınar'da 170, Cihanbeyli'de 210 konut yapılması hedefleniyor. Projelerin ihaleleri ve ilk temel atmalar yapıldı.

TOKİ Konya ve Aksaray

Aksaray'da da inşaatlar başladı

Aksaray'da da Güzelyurt, Eskil, Ağaçören ve Sultanhanı ilçelerinde inşa edilecek konutların yer teslimi gerçekleştirildi, inşaatlarda ilk betonlar döküldü.

Bu kapsamda, Ağaçören'de yapımına başlanan 73 konut, yüzde 7 seviyesine ulaştı. Projede kapsamında ayrıca 12 dükkan da inşa ediliyor.

Eskil merkezde inşa edilecek 142 konutun da temeli atıldı. Eşmekaya beldesine yapılacak 94 konut ile Sultanhanı ilçesine yapılacak 158 konutun ise kazı çalışmalarına başlandı.

Güzelyurt ilçesinde, inşaatı başlayan 165 konutun yanı sıra bölgede ticaret merkezi ve 100 kişilik cami yapılacak.

TOKİ’den 13 bin TL peşinatla kurasız ev satışı!