TOKİ 'nin şžişli arsasına Astaş Gayrimenkul'den rekor teklif!

TOKİ 'nin şžişli arsasına Astaş Gayrimenkul'den rekor teklif!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)"nin şžişli"de satışa çıkardığı 2 arsanın ihalesini gerçekleştirdi. Arsaya 19 firma ve ortaklık teklif sunarken en yüksek teklif 52 milyon 500 bin TL ile Astaş Gayrimenkul"den geldiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)"nin şžişli"de satış karşılığı ihaleye çıkardığı 2 arsanın ihalesi bugün yapıldı. Büyüklükleri 5 bin 982 ve 860 metrekare olan arsaların üzerine 17 bin 976 ve 2 bin 580 metrekare inşaat yapılabilecek. İmar planlarında turizm tesisi olarak kullanılabilecek arsaların üç emsali bulunuyor. Söz konusu  taşınmaz çağlayan'da Adliye Sarayı'nın yanında yer alan ve Teknik Üniversitesi'nin fakülte ve idari binasından oluşuyor.

Arsaya 19 firma ve ortaklık teklif sunarken en yüksek teklif 52 milyon 500 bin TL ile Astaş Gayrimenkul"den geldi.
TOKİ"nin gelir paylaşımı ile ihaleye çıkardığı arsa İstanbul şžişli Mecidiyeköy Mahallesi"nde bulunuyor.   9773 adadaki 1 ve 2 parseldeki arsaları satışa çıkaran TOKİ, ihaleyi 13 Ocak günü Ankara"daki genel merkezinde gerçekleştirdi.
İhalede en yüksek teklifi 52 milyon 500 bin TL ile Astaş Gayrimenkul verirken ikinci en yüksek teklifin sahibi Nurol GYO-Nurol İnşaat İş Ortaklığı"nın 51 milyon 200 bin TL"lik teklifi oldu. Üçüncü en yüksek fiyat ise 50 milyon 195 bin 635 TL ile Ortadoğu Nakliyat İnşaat-istoç Petrol ve İnşaat"tan geldi.

İhalenin ikinci oturumu 20 Ocak 2011 günü gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için tıklayın

Detaylı bilgi için tıklayın


Hüseyin Belibağlı/Emlakkulisi.com