TOKİ Selçuklu mimarisiyle ucuza konforlu ev yapacak

TOKİ Selçuklu mimarisiyle ucuza konforlu ev yapacakTOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, artık alt gelir grubuna yönelik konforlu evlere ağırlık vereceklerini söyledi. Bayraktar ‘Osmanlı ve Selçuklu mimarisine de yöneleceğiz' dedi.


 

Yapılan ankette gayrimenkulde en güvenilir kurum çıkan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, önümüzdeki döneme ilişkin stratejisini açıkladı. TOKİ'nin evsizlerin yegane umudu olduğunu belirten Bayraktar, ‘Alt gelir grubuna yönelik çalışmalarına daha ağırlık vereceğiz. Daha düşük maliyetli daha konforlu evler yapmak için çalışıyoruz' dedi. Maliyeti azaltmak için ODTÜ ile yapılan projeleri de hatırlatan Bayraktar, ‘İnsanların daha fonksiyonel ve daha düşük fiyatlarla ev alması hedefimiz' dedi. Erdoğan Bayraktar bundan sonraki bazı projelerinde de Anadolu Selçuklu ve Osmanlı mimarilerine ağırlık vereceklerini vurguladı.

ANKET BİZE GÜÇ VERDİ

ODAK araştırma şirketinin yaptığı anketi değerlendiren Başkan Erdoğan Bayraktar ‘Anket TOKİ'nin Türkiye'de en çok tanınan ve güvenilen kurumların başında geldiğini gösterdi. Bu anketin verdiği güç bizi daha iyi işler yapmaya yöneltecek' diye konuştu.
İBRAHİM ACAR

2008'de 500 bin konut hedefliyor

TOKİ, 2003-2007 döneminde toplam 283 bin 147 konut yaptı. Bunların 238 binini sosyal konutlar oluşturdu. Şimdiye kadar bin 700 ihale gerçekleştiren TOKİ'nin 2008 hedefi 500 bin konuta ulaşmak.