Çukurova Balkon

TOKİ yüzde 24 indirim kampanyası Cuma günü başlıyor!

TOKİ yüzde 24 indirim kampanyası Cuma günü başlıyor! TOKİ yüzde 24 indirim kampanyası Cuma günü başlıyor!

TOKİ Başkanı Turan, "TOKİ yüzde 24 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül-18 Ekim döneminde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek" dedi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep dolayısıyla, geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini söyledi.

TOKİ Başkanı Turan, vatandaşların bu yöndeki beklentileri üzerine 2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti; "Her yıl yapılan indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyen vatandaşlar için yüzde 20 indirim uyguluyoruz. Cuma günü başlayacak olan kampanyada indirim oranını yüzde 24'e çıkardık. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül-18 Ekim döneminde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak."

Anadolu Ajansı'ndan Belgin Yakışan'ın haberine göre; Söz konusu kampanyada esnek ödeme planı yaptıklarını ifade eden Turan "Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek." ifadelerini kullandı. 

Kampanyadan yaklaşık 192 bin kişi yararlanacak"

Başkan Turan, kampanyadan, satışları 2017'nin haziran sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti bu tarihe kadar başlamış konut ve iş yerleri sahiplerinin yararlanacağını söyledi. Turan, "Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir." dedi. Turan, kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanacağını ifade etti.