TOKİ Zonguldak projesindeki konut sayısı artacak mı?

TOKİ Zonguldak projesindeki konut sayısı artacak mı?

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, TOKİ Başkanlığından Alaplı, Ereğli ve Çaydeğirmeninde emeklilere yönelik konut çalışmaları hakkında bilgi aldı.


AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,  TOKİ  Başkanlığından Alaplı, Ereğli ve Çaydeğirmeninde emeklilere yönelik konut çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Çaturoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;


“TOKİ Başkanlığının Ülke genelinde emeklilerimize yönelik özel uygulama projesi kapsamında ilimizden de müracaatlar olmuş, bunlardan projeleri tamamlanan Kdz.Ereğli ve Devrek Çaydeğirmeni’nde 13-30 Haziran 2016 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası aracılığı ile talepler toplanmıştır. 30 Haziran 2016 itibariyle Kdz.Ereğli’de 204 konut için 2.627, Çaydeğirmeni’nde ise 324 konut için 1.160 müracaat olmuş ve daha önceden planlandığı üzere 01 Ağustos 2016 tarihinde Noter tarafından kuraları çekilecektir.

TOKİ Başkanlığı imar ve proje çalışmaları kapsamında Kdz.Ereğli için 200 konut, Çaydeğirmeni için ise 324 konut yapılmasını planlamıştı. Ancak, biz bu sayıların az olduğunu ve artırılması yönündeki taleplerimizi TOKİ’ye iletmiştik. TOKİ İmar Planlama ve Kentsel Yenileme Dairesi ile yaptığımız son görüşmede Kdz.Ereğli için 334 konuta çıkarıldığını belirttiler. Biz yine bu sayının az olduğunu ve müracaat sayısının oldukça fazla olduğunu tekrar ilettik.


Diğer taraftan Kdz.Ereğli Belediyesiyle de görüşerek bu çalışmanın içerisinde olmalarını ve TOKİ ile bir araya gelerek bu sayının artırılması yönünde çalışma yapmaları gerektiğini ilettik. Önümüzdeki hafta Ereğli Belediyesi ve TOKİ yetkilileri bir araya gelerek çalışmaları hızlandıracaklar. Arzumuz Kdz.Ereğli ve Çaydeğirmeni’nde konut sayılarının artırılmasıdır.Alaplı’da ise emeklilerimize yönelik yapılacak konutlar için bulunan arsanın uygun olup olmadığı hususunda önümüzdeki günlerde TOKİ'den bir ekip gelerek çalışma yapacaklar. Çalışma tamamlandıktan sonra yeniden girişim de bulunacağız” Zonguldak Pusula Gazetesi