TOKİ'den 710 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

TOKİ'den 710 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, Türkiye genelinde konut satışlarını hızlandırdı. Satışa sunulan evlerin taksitleri 710 TL'den başlıyor. 


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Konut kredisi kullanmadan ev alacak olan vatandaşlara uygun fiyatta konut satışı yapıyor. Takvim'de yer alan habere göre; 240 aya varan vadelerle satışa sunulan dairelerin fiyatı 710 TL'den başlıyor.

TOKİ tarafından satılan projeler arasında  bulunan Denizli Honaz konut projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara yönelik olarak 18 bin TL peşinat ve en düşük aylık taksit tutarı 710 TL olmak üzere kiradan bile daha düşük aylık ödemelerle ev sahibi olma imkanı tanıdı. 

TOKİ

TOKİ alt gelirli ve asgari ücretliler için başvuru şartları

TOKİ satışını yapacağı ev için bazı koşullar istiyor. Bu şartlar; T.C. vatandaşı olması, Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartıyla ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu kent nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir), Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç), Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait
tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmamaktadır.), Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarınıngıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 4 bin 800 TL olarak uygulanmaktadır.), Bir hane halkı adına -yani kişininkendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması isteniyor.

TOKİ

Hangi belgeler isteniyor?

Başvuru sahipleri,
Kimlik Fotokopisi,
Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Hak Sahipliği Belgesi" Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az yüzde 40 engelli olduğuna dair), Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı, İbraz edecekler.

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası 10 gün sonra bitiyor!