TOKİ'den başkentte satılık 2 arsa!

TOKİ'den başkentte satılık 2 arsa! TOKİ'den başkentte satılık 2 arsa!

TOKİ, Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar Mahallesi'nde 48 bin 354 metrekarelik iki arsayı, açık artırma yöntemiyle satılacak. İki arsanın satışı, toplam 299 milyon 996 bin 510 lira muhammen bedel ve yüzde 25 peşin olarak satışı yapılacak.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar Mahallesi'nde 48 bin 354 metrekarelik iki arsa, açık artırma yöntemiyle satışa sunuldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; satışa sunulan arsalar için açık artırma satışı, 5 Eylül Perşembe günü saat 13.30'da TOKİ'nin  Ankara  merkez binasında gerçekleşecek.

Ticaret ve konut alanı niteliğine sahip iki arsa, toplam 299 milyon 996 bin 510 lira muhammen bedel ve yüzde 25 peşin 48 ay vadeli olarak satışı gerçekleşecek.

Satışı gerçekleşecek iki arsa, Çankaya Çukurambar mevkisinde 29101 ada 27 parsel ile 29102 ada 6 parselde Eskişehir ve Konya otoyolunun yakınında, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nde yer alıyor.

Toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada bulunan arsa, ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, altyapısı tamamlanmış bölgede bulunması ve merkezi konumu itibarıyla alıcılarına büyük avantaj sağlayacak.

500 BİN LİRA KATILIM TEMİNATI ÖDENECEK

Açık artırma usulüyle gerçekleşecek satışa katılacak gerçek veya tüzel kişiler, katılım teminatı olarak toplantının öncesinde arsaların her biri için ayrı ayrı 500 bin lira katılım teminatı ödeme yapacak.

Satışa sunulan iki arsa KDV'den muaf olup, vade süresi boyunca üretici fiyat endeksi (ÜFE) artışına bağlı dönemsel artışlar, altı ayda bir en fazla yüzde 6 oranında uygulanacak.

Satış şartnameleri ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgilere TOKİ'nin Emlak Dairesi Başkanlığından erişilebilecek.

TOKİ'den 1.513 ucuz konut geliyor!