TOKİ’den Erzincan Refahiye’ye yöresel mimaride 220 konut!

TOKİ’den Erzincan Refahiye’ye yöresel mimaride 220 konut!TOKİ tarafından Erzincan’ın Refahiye İlçesi’nde inşa edilecek konut projesinin ihalesi gün gerçekleşti. TOKİ, proje kapsamında Erzincan Refahiye’ye yöresel mimaride 220 konut yapacak..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzincan’ın Refahiye İlçesi’nde inşa edilecek 220 konutun ihalesi gün gerçekleşti. İhale kapsamında ayrıca garaj binası ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer aldı.

Projede konutların 180’i 2+1 ve 40’ı ise 3+1 planında inşa edilecek. Konutlar zemin+4 kat olatak yükselecek.

Eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, dekoratif pencereler, söveler, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar gibi özellikler modernize edilerek uygulandı.

TOKİ’den Erzincan Refahiye’ye yöresel mimaride 220 konut!

Yöresel mimaride inşa edilmiş konutların yanı sıra spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli, çağdaş ve güvenli bir yaşam alanı oluşturuldu.

TOKİ’den Erzincan Refahiye’ye yöresel mimaride 220 konut!

Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.