06 / 12 / 2022

TOKİ'den Isparta, Manisa ve Hakkari'ye konut!

TOKİ'den Isparta, Manisa ve Hakkari'ye konut!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Isparta-Gönen ve Manisa Merkeze konut, sosyal donatı, altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işleri için ihale açtı.TOKİ, ayrıca Hakkari merkeze yapılacak konut, sosyal donatı altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı ihalesini ise sonuçlandırdı.

Isparta Gönen'e tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas 128 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle betonarme karkas 1 adet ticaret merkezi ve Cami inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi yaptırılacak.

İhale, "açık ihale usulü" ile 10 Aralık 2007 tarihinde saat 14.00'de TOKİ'de gerçekleştirilecek.

Yer tesliminden itibaren toplam 420 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek.

-MANİSA-MERKEZ 3. ETAP-

TOKİ Manisa Merkez 3. etaba 724 adet konut, 1 adet ticaret merkezi, cami ve 32 derslikli ilköğretim okulu inşaatı ile adaiçi, genel altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı yaptıracak.

Yer tesliminden itibaren toplam 450 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi 27 Aralık 2007 tarihinde saat 14.00'de TOKİ'de "açık ihale usulü" ile gerçekleştirilecek.

Tüm isteklilere açık olan ihalede yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak.

İhalede konutlar tünel kalıp sistemiyle betonarme karkas, diğer inşaatlar ise konvansiyonel kalıp sistemiyle betonarme karkas olarak gerçekleştirilecek.

-İHALE ŞARTLARI-

Isparta-Gönen ve Manisa merkeze konut, sosyal donatı, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri ihalelerine katılmak isteyenler dokümanı TOKİ'den her iş için ayrı bedel ödeyerek temin edebilecekler.

Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları ihale günü ihale saatine kadar anahtar teslimi götürü bedel üzerinden komisyona verilecek. Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.

Tamamı için teklif verilecek olan ihalede firmalar teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

-HAKKARİ MERKEZ KONUTLARI İHALESİ SONUÇLANDI-

Öte yandan Hakkari ili merkeze 160 adet konut, 1 adet sosyal tesis, adaiçi ve genel altyapı ile çevre düzenleme inşaatı işi ihalesi toplam 11 milyon 970 bin YTL bedelle sonuçlandı. İhaleyi söz konusu bedelle "Kam İnşaat Ticaret Limited Şirketi" kazandı.

İşin başlangıç tarihi 25 Haziran 2007, bitiş tarihi ise 31 Ekim 2008 olarak belirlendi.

3 firmanın teklif verdiği ve bu tekliflerin tümünün geçerli sayıldığı ihale, 11 Haziran 2007 tarihinde açık ihale usulü ile yapılmıştı.
Geri Dön