TOKİ'den 8 ilde 1.135 adet konut satışı!

TOKİ'den 8 ilde 1.135 adet konut satışı!

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyenlere müjde geldi. Dar gelirli aileleri ev sahibi yapan TOKİ son olarak 11 ilde 1.143 daireyi satışa çıkardı.


Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan vatandaşları az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile kira oder gibi konut sahibi yapan Toplu Konut İdaresi (TOKi) bir yandan kuralı satışlara devam ederken bir yandan da açık satış yöntemiyle kurasız bir şekilde konut sahibi olma fırsatı sunuyor. Posta'dan Meltem Kara'nın haberine göre şu anda İstanbul dahil 8 ilde 1.135 konut için bu fırsatlar yer alıyor. 

ALT VE ORTA GELİR  

TOKİ'nin 6 ilde kurasız açık satış yöntemiyle 841 konut, 2 ilde de 294 konut için kuralı satışlarına başvuru alınıyor. Alt ve orta gelir grubuna hitap eden projelerde fiyatlar en düşük 115 bin lira seviyesinde. En düşük peşinat seçeneğine göre taksitler de yaklaşık 560 lira seviyesinde bulunuyor.

240 AYA KADAR  

Ödeme seçenekleri ise projeden projeye farklılık gösteriyor. Seçenekler arasında yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade imkanı bulunuyor.

TOKİ

6.500 TL SINIRI 

Projelerden konut alabilmek için aranan şartlar şöyle:
T.C. vatandaşı olmak,
Daha önce TOKİ'den konut satın almamış olmak ve TOKI'den En konut kredisi kullanmamış olmak,
Aylık hanehalkı gelirinin, en fazla net 6 bin 500 TL olması,
Kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız bir bölüm veya müstakil bir konut (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmamasi.

TOKİ

AÇIK SATIŞTAKİ KURASIZ PROJELER 

Balıkesir, Çorum, Denizli,Kırıkkale, Osmaniye Uşak

KURALI SATIŞ YAPILAN PROJELER

İstanbul, Sivas

TOKİ 11 ildeki 1.143 daireyi satışa çıkardı!