24 / 05 / 2022

Topçular Köprülü Kavşağı’nda sona gelindi!

Topçular Köprülü Kavşağı’nda sona gelindi!

Gebze Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen D-100 Topçular Köprülü Kavşağı’nın inşasında sona gelindi.
Gebze Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen D-100 Topçular Köprülü Kavşağı’nın inşasında sona gelindi. Hafta sonu son asfalt çalışmasının yapıldığı şantiye alanında, aydınlatma ve korkuluk çalışmaları devam ediyor. Hava şartlarına bağlı olarak önümüzdeki haftalarda köprünün trafiğe açılacağını bildiren firma yetkilileri “Artık proje son aşamasında. Son asfalt çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda köprünün ışıklandırma ve korkuluk çalışmaları da devam ediyor. Asfaltlama çalışmasının ardından hava şartlarına bağlı yol şeritleri çizilecek ve köprü trafiğe açılacak” dedi. Proje ile D-100 Anayolu köprü üzerinden devam edecek, alttan ise Kuzey ve Güney yan yolları, Darıca- Gebze yolu ve bağlantı yolları hemzemin kavşak içerisinde sağlanacak ve İstasyon mahallesinde oluşan trafik büyük ölçüde rahatlayacak.Gebze Belediyesi


Bu haber Gebze Haber Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Gebze Belediyesi, gazetemizin 25 Aralık tarihinde gündeme getirdiği Topçular Kavşağı ile ilgili açıklama yaparak çalışmalar sona gelindiğini duyurdu.

Gebze Belediyesi’nden yapılan açıklamada özetle; Hafta sonu son asfalt çalışmasının yapıldığı şantiye alanında, aydınlatma ve korkuluk çalışmaları devam ediyor. Hava şartlarına bağlı olarak önümüzdeki haftalarda köprünün trafiğe açılacağını bildiren firma yetkilileri “Artık proje son aşamasında. Son asfalt çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda köprünün ışıklandırma ve korkuluk çalışmaları da devam ediyor. Asfaltlama çalışmasının ardından hava şartlarına bağlı yol şeritleri çizilecek ve köprü trafiğe açılacak” denildi.

 
NE ZAMAN AÇILACAK

 

Proje ile D-100 Anayolu köprü üzerinden devam edecek, alttan ise Kuzey ve Güney yan yolları, Darıca- Gebze yolu ve bağlantı yolları hemzemin kavşak içerisinde sağlanacak ve İstasyon mahallesinde oluşan trafik büyük ölçüde rahatlayacak. Ancak projenin ne zaman açılacağı ile ilgili tarih verilmedi. Gazetemizi arayan vatandaşlar, geçmişte işin bitiş tarihinin 25 Aralık olarak açıklandığını, bugün bile belediyenin tarih veremeyişinin kafalarda soru işareti bıraktığına dikkat çektiler.