30 / 06 / 2022

Toprak Mahsulleri Ofisi mayısta yem bitkilerini yem sanayicilerine destekli fiyattan satmaya devam edecek!

Toprak Mahsulleri Ofisi mayısta yem bitkilerini yem sanayicilerine destekli fiyattan satmaya devam edecek!

TMO'nun resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, Ofis, mayısta yem bitkilerini yem sanayicilerine destekli fiyattan satmaya devam edecek!Toprak Mahsulleri Ofisi, bahsi geçen çalışmalardan biri olan yem regülasyonu çerçevesinde, stoklarındaki yem ham maddelerini 2021 Temmuz'dan itibaren besici ve yetiştiriciler ile yem üreticilerine satışa açarken, bu çalışmayla hayvancılık sektörünün yem maliyetlerinin düşürülmesi amaçladı. Yapılan uygun fiyatlı ham madde satışları ile hayvancılık sektörüne ve ülke ekonomisine katkı sağlandı.

Toprak Mahsulleri Ofisi mayısta yem bitkilerini yem sanayicilerine destekli fiyattan satmaya devam edecek!

ARPA ÜRETİMİ ARTACAK!

Bu sene, ülkenin arpa üretimi geçen senenin üzerinde ve son zamanların en yüksek seviyesinde bekleniyor.

Bu nedenle Toprak Mahsulleri Ofisi, normal üretim dönemlerinde üreticilerin ürün arzından olumsuz etkilenmemesi için hasat devam ederken satış yapmıyor. Halihazırda arpa hasadının ülkenin belirli yörelerinde başlamış olması ve kısa zamanda hasadın yaygınlaşacağı için, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin arpa satışlarına hasat süresince ara verilirken, arpa satışları 2022 hasadının tamamlanmasının ardından yeniden başlanacak.

Türkiye'nin 2022 mısır hasadı ağustos ayından sonra başlayacağı için, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kanatlı sektörüne (yumurta ve beyaz et) ve süt üreticilerine yönelik mayıs ayında 225 bin ton mısır tahsis edildi, teslimat süreci de başladı.

3600 ek gösterge toplantısı için bakanlıktan flaş karar. Milyonların gözü bu toplantıdaydıMısır satış ve teslimatlarına haziran ayında da devam edilmesi planlanıyor.

toprak Mahsulleri Ofisi, tarafından sektör yakından takip edilirken, pazar istikrarına yönelik gereken tüm tedbirler de alınacak.

Öte yandan, Toprak Mahsulleri Ofisi mayıs ayında yem bitkilerini, yem sanayicilerine destekli fiyattan satmaya devam edecek.

MediaMarkt'tan Samsung Galaxy A32'ye 1000 TL indirim! Hemen alın! İşte 14 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Emekli ve memura büyük zamda son dakika! Maaşlara inanılmaz zam! En düşük memur maaşı 8 bin 872 TL olacak!

Volkswagen Golf fiyatları kaç lira? Bir otomobil efsanesi! İşte 14 Mayıs 2022 fiyat listesi...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.