Torun Center Mecidiyeköy'ün çehresi değiştirecek!

Torun Center Mecidiyeköy'ün çehresi değiştirecek!

Torunlar GYO tarafından arsa dahil toplam 1 milyar TL yatırımla eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen Torun Center projesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor...
Torunlar GYO tarafından İstanbul'un merkezinde eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen "Torun Center", Mecidiyeköy'ün çehresini değiştirmeye hazırlanıyor Torunlar GYO tarafından arsa dahil toplam 1 milyar TL yatırımla eski Ali Sami Yen stadyumu arsası üzerinde hayata geçirilen Torun Center projesinin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. 


Ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan ve kaba inşaatının yüzde 67'si tamamlanan projede 42 katlı kulelerde 27. kata ulaşıldı. Kaba inşaatının yüzde 67'si tamamlanan projede konutların yüzde 32'si, ofislerin ise yüzde 35'i satıldı. Arsa dâhil 1 milyar TL yatırımla hayata geçirilen projenin, 2015 yılı 3. çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Torun Center tamamlandığında İstanbullulara 10 bin metrekarelik modern bir kent meydanı armağan edecek. Torun Center, konut, ofis ve ticari alanların yer alacağı meydanı ile Türkiye'nin en önemli mimarlarından Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlandı. 


Proje, üstün sosyal ve teknolojik donatılara sahip olmasının yanı sıra önünde yer alan 10 bin metrekarelik kent meydanı ile İstanbul'da bu büyüklükte meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyor. Kent meydanı, sosyal alanları, restoran ve cafe'leri ve zengin peyzaj olanakları ile hem Torun Center sakinlerine, hem İstanbullulara yeni bir soluklanma alanı yaratacak.

 

MODERN BİR KENT MEYDANI KAZANDIRILIYOR 


Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Torun toplantıda yaptığı konuşmada 'Torunlar GYO'nun portföyü için de bir prestij projesi olarak konumlandırdığımız Torun Center'ın inşasına ve satışına geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlamıştık. Bir yıl içinde projemiz ile ilgili önemli bir aşama kaydettik. Bugün geldiğimiz noktada projemizin kaba inşaatının yüzde 67'sini, toplamında ise yüzde 30'unu tamamladık. Torun Center'ın portföyümüz içerisinde özel bir yerinin olmasının en önemli sebeplerinden biri; önünde yer alan 10 bin metrekarelik kent meydanıdır. Torun Center'ın, İstanbul'da bu büyüklükte meydana sahip ilk ve tek proje olma özelliğini taşıması bizleri ayrıca gururlandırıyor. Ve Torunlar GYO olarak bu kent meydanı ile projemizi yalnızca burada yaşayan ve çalışan kişüere değil, tüm İstanbullulara armağan etmeyi amaçlıyoruz" dedi. Satış rakamlarına ilişkin de bilgi veren Torun, "Konutlarda yüzde 1 KDV avantajı ile satışlarımız devam ediyor. Konutların metrekare satış fiyatı 5 bin 500 Dolar+KDV'den, ofisler ise metrekaresi 4 bin 500 Dolar+KDV'den başlıyor. Şu ana kadar konutların yüzde 32'sinin, ofislerin ise yüzde 35'inin satışını tamamladık. Daire satışlarına baktığımızda ise ilk etapta özellikle manzaralı 1+1 ve 2+1 dairelerimizin yoğun ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Bunun 67 milyon Dolar'lık bölümü, genel müdürlüğünü Torun Center'a taşıyacak olan dünyanın lider sigorta şirketlerinden Mapfre Genel Sigorta'ya yapüan ofis satışından geliyor. İnşaat maliyetlerimizin yüzde 86'sını bu ön satışlarla finanse ettik. Projeden KDV hariç 1.5 milyar TL satış geliri bekliyoruz" dedi. 


TÜRKİYE'DE İLK KEZ YATAY OFİSLER 


Kulelerin alt platformunda konumlandırılan yatay bahçe ofisleri, Türkiye'de ilk kez Torun Center'da yer alıyor. Podyum katlarında sunulan bahçe ofisler, zengin peyzaj olanakları üe donatılan iç bahçelere açılarak özgün bir kullanım olanağı veriyor. Kullanım kolaylığı açısından olabildiğince düzayak olarak kullanılması öngörülen yatay ofisler, İstanbul için yeni ve faildi bir çalışma ortamı sunuyor. Yatay ofisler, özellikle farklı metrekareli seçenekleri ve şirketlere normal plaza ofislerden farklı bir alternatif sunmasından dolayı büyük ilgi görüyor. 


2015 yılı 3. çeyreğinde tamamlanması planlanan Torun Center hayâta geçtiğinde konut ve ofislerle birlikte günde- yaklaşık 10 bin kişinin burada çalışıp yaşayacağı öngörülüyor. Projenin geniş kent meydanında yer alan kafe, restoran, peyzaj alanı, fitness merkezi gibi sosyal alanların yanı sıra Ali Sami Yen ruhuna yakışan ve bu ruhu yaşatacak bir heykel çalışması için de hazırlıklar yapılıyor. İstanbul Gazetesi