Toskana Orizzonte'nin ilk etabında yaşam başladı!

Toskana Orizzonte'nin ilk etabında yaşam başladı! Toskana Orizzonte'nin ilk etabında yaşam başladı!

Toskana Orizzonte’de ilk etap villalar sahiplerine teslim ediliyor. Türkiye’ye Arıkan Yapı’nın getirdiği tek katlı villa konseptinin en güzel örneği olan Toskana Orizzonte’de ikinci etabın inşaatı hız kesmeden devam ediyor.


Türkiye’de ilk kez Arıkan Yapı tarafından gerçekleştirilen “tek katlı villa yaşam konsepti”, Emaar Türkiye’nin geliştirdiği Toskana Vadisi içerisinde yine Emaar Türkiye ortaklığıyla inşa edilen Toskana Orizzonte hayata geçiyor. 1068 dönüm arazide tek parsel üzerine inşa edilen ve ilk etabı sahiplerine teslim edilen Toskana Orizzonte’de ikinci etap villalar 650 bin dolardan satışa sunuluyor.


Toskana Vadisi içinde inşa edilen ve Türkiye’ye Arıkan Yapı’nın getirdiği tek katlı villa konseptinin en güzel örneği olan Toskana Orizzonte’de ikinci etabın inşaatı hız kesmeden devam ediyor. Projede bulunan 187 villadan ilk etabın taahhüt edildiği gibi Ekim ayında tamamlanarak sahiplerine teslim edildiğini belirten Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, “Birçok firmada yaşanan sancılı teslim dönemlerinin aksine Toskana Orizzonte’nin birinci etabını Ekim ayından itibaren sahiplerine teslim etmeye başladık” şeklinde konuştu. İlk etapta yaklaşık yüzde 85 doluluğa ulaştıklarını ifade eden Arıkan kalan 8 villa için de görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. Arıkan ayrıca “İkinci etapta yer alan 55 villanın inşaatı da planlanandan hızlı ilerliyor. Haziran 2016’da ikinci etap teslimlerine başlayacağız” dedi. 


Yatay mimari dikkat çekici

Toskana Orizzonte’nin yatay yaşam konsepti ile oluşturulmuş bir proje olduğuna değinen Arıkan, “Yatay yaşam konsepti, dünyada oldukça başarılı örnekleri bulunan, özellikle projenin ismini aldığı İtalya’nın Toskana bölgesinin günlük yaşam biçimi olarak nitelendirebileceğimiz bir konsept. Yatay yaşam konseptinin en önemli özelliği tek katlı mimarinin hakim olması… Tek katlı mimari beraberinde birçok avantajı getiriyor. Örneğin; Toskana Orizzonte’de asla merpen inip çıkmak zorunda kalmıyorsunuz. Mutlaka kendinize ait yeşillikler içinde bir bahçeniz oluyor ve bahçe büyüklüğü ev modellerine göre değişkenlik göstererek 2 dönüme kadar ulaşabiliyor. Bu bahçede isterseniz organik tarım yapabiliyor, isterseniz de yeşillikler içindeki bahçenize havuz ekleyerek yazın tadını iki katına çıkartabiliyorsunuz” dedi.


1068 dönüm üzerinde üzüm bağları, zeytinliği, hobi bahçeleri, futbol sahaları, tenis kortları, çok amaçlı kapalı spor salonu, şehir parkı, köprüleri, Dolce Vita spor ve yaşam kompleksi, alışveriş merkezi, köy fırını, köy kütüphanesi, köy kahvesi, köy bakkalı, restoranları, yürüyüş parkurları ve doğal peyzajı ile Toskana Vadisi projesinde bambaşka bir yaşam inşa ediliyor. Ana proje geliştirici ve arazi sahibi olarak projede yer alan Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı işbirliğiyle toplam yatırım değeri 200 milyon dolar olan Toskana Orizzonte’de fiyatlar 650 bin USD ile 1 milyon 200 bin USD arasında değişmektedir.


 “2015 yılını beklentilerimiz doğrultusunda geçirdik”


Arıkan Yapı olarak 2015 yılında ülkemizde yaşanan büyük gelişmeler ve çalkantılı süreçleri sektördeki deneyimleri sayesinde sorunsuz bir şekilde geride bıraktıklarını ifade eden Habip Arıkan,“2015 yılını beklentilerimiz doğrultusunda geçirdik. Piyasalardaki olası dalgalanmaların ayak seslerini daha önceden duyabiliyorsanız buna göre de gerekli tedbirlerinizi alıyorsunuz” dedi. Sektör olarak zor bir yılı geride bıraktıklarının altını çizen Arıkan “İç pazardaki daralmanın etkilerini özellikle yılın ikinci yarısında sektörel bazda hissettik. Artan enerji ve hammadde fiyatları üretim maliyetlerini yükseltmesine rağmen satış fiyatlarının aynı oranda yükseltilemediği ve sektör temsilcileri tarafından sübvanse edildiği bir sene geçirdik. Bu noktada sektör temsilcilerini yürekten tebrik etmek gerektiğine inanıyorum. İç piyasada farklılaşmayı, hedef dış pazarlarda piyasa payını yükseltmeyi ve en önemlisi devam eden projeleri aksatmamayı başaran bizler için 2015 mükemmel bir deneyim yılı olmuştur” şeklinde konuştu.


2016’da yeni proje yolda

2016 yılının Arıkan Yapı için ilklerin piyasaya sunulacağı bir yıl olacağını ifade eden Arıkan, “Yeni yılda lansmanını yapmayı planladığımız çok özel bir projenin çalışmalarını da tamamlamış bulunmaktayız. Çok yakında sizlerle tekrar bir araya gelip detayları paylaşacağız” dedi.Haber Vatan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Arıkan Yapı’nın Toskana Vadisi’nde hayata geçirdiği tek katlı ‘Toskana Orizzonte’de ilk etap tamamlandı. İkinci etaptaki 55 villa, 650 bin dolar fiyatla satışa sunuldu.


İSTANBUL Büyükçekmece’de Emaar Türkiye tarafından geliştirilen Toskana Vadisi’nde tek katlı villalar tamamlandı. Arıkan Yapı’nın Emaar Türkiye ile işbirliğiyle hayata geçirdiği tek katlı villalardan oluşan ‘Toskana Orizzonte’ mahallesinde ilk etap villalar tamamlandı. Projede bulunan 187 villadan ilk etabın taahhüt edildiği gibi Ekim ayında tamamlanarak sahiplerine teslim edildiğini söyleyen Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, “İlk etapta yaklaşık yüzde 85 doluluğa ulaştık. Kalan 8 villa için görüşmeler sürüyor. İkinci etapta yer alan 55 villanın inşaatı da planlanandan hızlı ilerliyor” dedi.

 

Toskana Orizzonte’de ikinci etap satışlarına başladıklarını belirten Habip Arıkan, “1 milyon 68 bin metrekare arazide tek parsel üzerinde inşa edilen ve ilk etabı sahiplerine teslim edilen Toskana Orizzonte’de ikinci etap villalar 650 bin dolar ile 1 milyon 200 bin dolardan satışa sunuluyor” dedi.

 

Haziran 2016’da teslim

 

Haziran 2016’da ikinci etap teslimlerine başlayacaklarını ifade eden Arıkan, “Projemiz yatay mimarisi ile öne çıkıyor. Biz bir ev değil yaşam tarzı sunuyoruz. Projede müsabaka yapılacak spor salonu, 2 kilometre şehir parkı, üzüm bağları, köy kahvesi, köy meydanı, 40 bin metrekare piknik alanı, spor salonu ve çarşı bulunuyor. Evler ise 5 metreyi bulan tavan yüksekliği, iç bahçeleri ve 2 dönümü bulan geniş bahçeleri ile öne çıkıyor” diye konuştu.

 

Çeşme’de tek kata izin çıkmadı

 

TEK katlı villa projelerine İstanbul ve şehir dışında devam etmek istediklerini belirten Habip Arıkan, imar sorunları nedeniyle yeni yatırımlarda zorlandıklarını ifade etti. İmar planlarında yenileme gerektiğine dikkat çeken Arıkan, “Gelişmiş ülkelerde mimarlar özgün çalışmalar yapar ve şehir meclisi ile paylaşır. Bizde ise sınır ve yasaklar var. Mesela Çeşme’de bir villa projesi yapacaktık ama imar bizi 2 kata zorladı. Tek katlı ev yapmak istedik ama olmadı” dedi.  


Vatan


Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


İSTANBUL Büyükçekmece'de Arık an Yapı tarafından "tek katlı villa" konseptiyle hayata geçirilen Toskana Orizzonte'nin ilk etabı tamamlandı. 


200 MİLYON DOLARLIK PROJE 

Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkam Habip Arıkan, "İkinci etapta yer alan 55 villanın inşaatı da planlanandan hızlı ilerliyor. Haziran 2016'da ikinci etap teslimlerine başlayacağız" dedi. 


200 milyon dolarlık maliyetle hayata geçirilecek ve 187 tek katlı villalardan oluşacak Toskana Orizzonte projesi 450 dönüm üzerinde yer alacak. 3 ile 7 oda arasında değişen 8 farklı tipte villanın yer aldığı Toskana Orizzonte'de fiyatlar 650 bin dolar ile 1 milyon 200 bin dolar arasında değişiyor. 


Sözcü Haber Meydan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen 'tek katlı villa yaşam konsepti,' Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı'nın geliştirdiği Toskana Orizzonte projesi ile hayata geçti. 1068 dönüm arazide tek parsel üzerine inşa edilen Türkiye'nin en büyük villa projesi olan 496 villalık projenin ilk etabı sahiplerine teslim edildi. Ana proje geliştirici ve arazi sahibi olarak projede yer alan Emaar Türkiye ve Arıkan Yapı işbirliğiyle toplam yatırım değeri 200 milyon dolar olan Toskana Orizzonte'de fiyatlar 650 bin USD ile 1 milyon 200 bin dolar arasında değişiyor. 


2015 SEKTÖR İÇİN ZORDU 

Sektör olarak zor bir yılı geride bıraktıklarının altını çizen Habip Arıkan, "İç pazardaki daralmanın etkilerini özellikle yılın ikinci yansında sektörel bazda hissettik.Artan enerji ve hammadde fiyatları üretim maliyetlerini yükseltmesine rağmen satış fiyatlarının aynı oranda yükseltilemedigi ve sektör temsilcileri tarafından sübvanse edildiği bir sene geçirdik" şeklinde konuştu. 


Meydan