Trabzon Çal Mağarası'na seyir terası inşa ediliyor!

Trabzon Çal Mağarası'na seyir terası inşa ediliyor! Trabzon Çal Mağarası'na seyir terası inşa ediliyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi; sarkıtları, dikitleri, deresi, şelaleleri ve göletleri ile yer altındaki "saklı cennet" olarak nitelendirilen Çal Mağarası’na, seyir terası inşa ediyor.Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Karadeniz’in en önemli doğal ve turistik alanları arasında yer alan Çal Mağarası’nı ziyaretçileri için daha da cazip hale getireceklerini söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bölgeye kazandıracakları bilet ve ürün satış alanı, kafe ve seyir terasının ziyaretçilere çok yönlü olarak hizmet vereceğini belirten Zorluoğlu, “Şehrimizdeki bu önemli doğal mirasın içinde bulunan ahşap yürüyüş yolu, paslanmaz çelik olarak yenilenmiştir. Bunun yanı sıra mağara içi acil durum planına göre kamera sistemi, aydınlatma sistemleri, alarm sistemleri, acil durum çıkış noktaları düzenlenmiştir. Şimdi de ziyaretçilerimize hizmet verecek olan bilet ve ürün satış alanı, kafe ve seyir terasının yapımına başlıyoruz. Kısa sürede tamamlayacağımız çalışmalarımızla Çal Mağarası her açıdan çok daha cazip hale gelecektir” şeklinde konuştu.

Düzköy ilçesinin Çalköy Mahallesi sınırları içinde yer alan Çal Mağarası’nın dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak kabul edildiğini belirten Zorluoğlu, “Şehrimizin yerli ve yabancı tüm misafirleri ile halkımızı bu tabiat güzelliğini görmeye, gezmeye, yaşamaya davet ediyorum. Şehrimizdeki turizm alanları ve tabiat varlıklarının korunması ve geliştirilmesi için sorumluluklarımızı fazlası ile yerine getireceğiz” diye konuştu.