Trabzon Pazarkapı kentsel dönüşüm kapsamına alınıyor!

Trabzon Pazarkapı kentsel dönüşüm kapsamına alınıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri toplantıda Pazarkapı dönüşüm projesi masaya yatırıldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, telekonferans yöntemiyle toplantı yaptı. Başkan Murat Zorluoğlu’nun yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdiği toplantıda, Bakan Kurum’dan Trabzon’a müjdeli haberler geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank,  TOKİ  Başkanı Ömer Bulut, İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük ile Kentsel Dönüşüm, Çevre Yönetimi, Yerel Yönetimler, Milli Emlak ve Mekansal Planlama Genel Müdürlerinin de hazır olduğu toplantıda, Bakan Kurum Trabzon’da yapılan proje ve yatırımlara desteklerinin süreceğini söyledi.

PAZARKAPI KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINA ALINIYOR

Trabzon’un gündeminde yer alan Çömlekçi kentsel dönüşümünün masaya yatırıldığı toplantıda, Bakan Murat Kurum 1’inci etap projesinin kısa zaman içerisinde ihale edileceğini duyurdu. Ayrıca TOKİ ile protokol imzalanarak Pazarkapı Mahallesi’nin kentsel dönüşüm kapsamına alınmasına da karar verildi.

UZUNGÖL İÇİN 10 MİLYON LİRA ÖDENEK

Bakan Murat Kurum, Tonya Atık Su Arıtma Tesisi’nin revize edilerek işletmeye alınması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2 milyon TL destek verileceğini söyledi. Bakan Kurum ayrıca Uzungöl’deki yol, kaldırım, ışıklandırma, peyzaj projesi için 6 milyon lirası hibe, 4 milyon TL'si kredi olmak üzere toplam 10 milyon TL ödenek sağlanacağını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’E 100 MİLYON LİRA KREDİ DESTEĞİ

Trabzon Tabakhane’de hayata geçirilmesi planlanan yaklaşık 13 milyon lira tutarındaki otoparkın TOKİ tarafından hayata geçirilmesi kararlaştırılan toplantıda, Orman İşletme Müdürlüğüne ait lojmanların TOKİ’ye devredilmesi ve TOKİ’nin o alanı 2’nci etap olarak ‘Millet Bahçesi’ne katması noktasında mutabık kalındı. Bakan Murat Kurum, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ’nin İLBANK üzerinden 100 milyon liraya yakın kredi alabileceğini de söyledi.

BAKAN KURUM CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA SÖZÜ VERDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gerçekleştirilen toplantı sonunda Büyükşehir Belediyesinin yapımı süren Meydan Cephe Sağlıklaştırma Projesi’ni de sordu. Bunun üzerine Başkan Zorluoğlu, çalışmaların hızla sürdüğünü dile getirerek projeyi kameradan Bakan Kurum’a gösterdi. Projeyi çok beğendiğini belirten Bakan Kurum, Meydan’ın tamamlanmasının ardından; Uzunsokak, Maraş ve Kunduracılar Caddesi’nin cephe sağlıklaştırması için tam destek vereceğini dile getirdi.

HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSEDİYORUZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve ekibi ile beraber yaptıkları telekonferans toplantısı sonrası açıklamalar yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Sayın Bakanımızla çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kendisine Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız ve yapmak istediğimiz projelerle ilgili detaylı bilgi verdik. Sağ olsun bugüne kadar Trabzon’la ilgili çalışmalarda hiçbir zaman desteklerini esirgemedi. Sayın Bakanımız yaptığımız son toplantıda da Trabzon için güzel haberler verdi. Her zaman yanımızda olduğunu hissettiğimiz Sayın Bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

TOKİ Trabzon 85 konut ihalesi 9 Nisan'da!