19 / 08 / 2022

Trakya'nın en donanımlı hayvan hastanesi hizmete başladı!

Trakya'nın en donanımlı hayvan hastanesi hizmete başladı!

Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğince 1,5 milyon lira bütçe ile inşa edilen Trakya'nın en donanımlı hayvan hastanesi hizmet vermeye başladı.Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğince 1,5 milyon lira bütçe ile yapılan Trakya'nın en donanımlı hayvan hastanesi hizmete başladı.


Kavaklı beldesinde açılan hayvan hastanesi acil, ameliyathane, yoğun bakım servisleri ile 24 saat hizmet sunacak.


Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Trakya'nın ihtiyacı olan hayvan hastanesinin açıldığını söyledi.


Hastanede sadece büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kedi, köpek ile kuşların da tedavi edileceğini aktaran Dermenci, şu değerlendirmede bulundu:


"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 'hastalıklardan ari bölge' ilan edilen ve Türkiye'nin Hollandası olarak nitelendirilen Trakya besicisi böyle bir hastanenin hayalini kuruyordu. Hayallerimiz artık gerçek oldu. İki yıl önce başlayan çalışmalarımız tamamlanarak, hastanemiz hizmete açıldı. Burada hayvanların hastalıkları kısa sürede tespit edilecek ve gereksiz ilaç kullanımının önüne geçilecek. Son derece modern hastanemizde tıbbi ci̇hazlarımızda son teknolojiye sahi̇p. Hastanemiz ile Trakya hayvancılığını bir adım daha ileriye taşıyacağız."


Dermenci, hastane olamadan önce rahatsızlanan hayvanların bir kısmının İstanbul'a gönderildiğini, bir bölümünün de kesilmek zorunda kaldığını sözlerine ekledi.


AA