10 / 08 / 2022

Trump Towers'ta icradan satılık daire! 5 milyon TL'ye!

Trump Towers'ta icradan satılık daire! 5 milyon TL'ye!

İstanbul, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Caddesi üzerinde yer alan Trump Towers'ın Rezidans Bloğu'nda yer alan daire icradan satışa çıkarıldı. İstanbul, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Caddesi üzerinde yer alan Trump Towers'ın Rezidans Bloğu'nda bulunan daire 5 milyon TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Caddesinde, tapunun; 2524 ada, 3 parsel numarasında kayıtlı ve Mecidiyeköy Yolu Caddesinden 12 dış kapı numarası alan 20.651,7lm2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli Trump Towers Rezidans'ta 130/100000 arsa paylı l.Blok 27.kat 377 bağımsız bölüm numaralı 2704 nolu konut’ un tamamı niteliğindedir.

37 katlı ofis kulesi ve 39 katlı rezidans kulesi olmak üzere iki kule ile zeminde yaygın kütle şeklinde 62.350m21İk alışveriş merkezinden oluşan Trump Towers’ta, Rezidans Bloğu olan l.blok 2704 numaralı konut, ana binanın 27.normal katında yer almakta olup, daire girişte antre üzerinde oda,mutfak, banyo-WC, antre devamında salon, ebeveyn yatak odası ve ebeveyn banyosundan ibaret, net kullanım alanı 124,80m2, brüt alanı 126m2, 42m2 ortak alan payı olmak üzere ortak alan dahil brüt alanı 168m2dir. Dairede zemin döşemeleri seramik ve parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfakta sabit tezgah ile modüler mutfak dolapları ve ankastre ürünleri, banyolarında sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, elektrik, sıhhi tesisat, fancoil sisteme bağlı merkezi iki imlendirme tertibatı ile bina genelinde kapalı otopark alanları, güvenlik, resepsiyon, 24 saat sıcak su, yangın ve duman güvenlik otomasyon sistemi, jeneratör mevcuttur.Taşınmaz bulunduğu semt ve mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ana arter üzerinde, ulaşım imkanları elverişli, civarın talep gören konut ve ticaret alanında yer almaktadır.

Kıymeti : 5.000.000,00 TL
1. Satış Günü : 24/04/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 25/05/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR**********************07 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1744 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/03/2018