Tufan Büyükuzun, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü üyesi oldu!

Tufan Büyükuzun, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü üyesi oldu! Tufan Büyükuzun, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü üyesi oldu!

Maliye Bakanlığı Vergi Başmüfettişliği'ne Ferhat Alemdar, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği'ne de Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun getirildi.


Adalet, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Maliye, Milli Eğitim, Milli Savunma, Orman ve Su İşleri ile Sağlık bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.


Buna göre Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliğine,  Ankara  Hakimi Seher Göksel Ata atandı.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında ise Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'ne Alparslan Bayraktar, Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdür Yardımcılığı ve boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Süleyman Çalık, Bakanlık Müşavirliğine Ertuğrul Altın, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Abdullah Tancan getirildi. Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdür Yardımcısı Serdal Azarsız, başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alındı.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Aslan başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alınırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine İsmail Kaşdemir getirildi.


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük ve Ticaret Başmüfettişlikleri görevlerine ise Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Yakup Akkaya ile Hasan Tepeli görevlendirildi.


Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Semih Aktekin, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Halis İşler, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Kurulu Üyeliğine Yükseköğretim Genel Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er atandı.


Maliye Bakanlığı Vergi Başmüfettişliği'ne Ferhat Alemdar, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği'ne de Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun getirildi.


Orman ve Su İşleri Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşçu başka bir göreve atanmak üzere bu görevden alınırken, Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine ise Güven Artıran görevlendirildi.


Milli Savunma Bakanlığı 3'üncü Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliğinde görevli Hakim Kıdemli Albay Ahmet Altınay, Adli Müşavirlik görevine, KTBK Adli Müşaviri Hakim Kıdemli Albay Mehmet Ali Kocabay, Askeri Yargıtay Başkanlığı Başsavcı Başyardımcılığına, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı Adli Müşavirliğinde görevli Hakim Yarbay Hakan Candar ise 7'inci Kolordu Komutanlığı Adli Müşavirliğine atandı.