Türk Telekom Erzurum'a atlama kulesi yaptı!

Türk Telekom Erzurum'a atlama kulesi yaptı!Erzurum'da düzenlenecek 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın ana sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom, dünyanın en yüksek atlama kuleleri arasında yer alan kulelere ismini verdi


Erzurum"da düzenlenecek 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları"nın ana sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom, aynı zamanda oyunlar için inşa edilen dünyanın en yüksek atlama kuleleri arasında yer alan ve Türkiye için ilk olacak atlama kulelerine de ismini verdi.

Türk Telekom"dan yapılan açıklamada, Türk Telekom"un spora verdiği desteği Erzurum"da düzenlenecek olan 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ana sponsorluğu ile sürdürdüğü ifade edildi. Kış oyunları için yapılan Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri, Türkiye"nin tek, dünya"nın en yüksek atlama kuleleri arasında yer alıyor. 27 Ocak- 6 şžubat 2011 tarihleri arasında Erzurum"da gerçekleştirilecek olan 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için inşa edilen Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri, 2016"ya kadar bu isimle anılacak.

TÜRK TELEKOM KAYAKLA ATLAMA KULELERİ, DÜNYA"NIN EN YÜKSEK İLK Üç ATLAMA KULESİ ARASINDA
25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum"a kazandırılan dünya standartlarındaki tesislerin, 25 sporcu evi, kule tepesinde bir restoran, otel, spor salonu ve 8 bin m3 göleti barındırdığı ifade edilerek, yapılan tesislerin en önemli parçasının, Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri"nden oluştuğu söylendi.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları"nın bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Türk Telekom CEO"su K.Gökhan Bozkurt konuya ilişkin şunları söyledi:
'Türkiye"nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak teknoloji ve inovasyonu temsil ediyor, gerçekleştirdiğimiz teknoloji yatırımları ve ihracatı ile ülkemize değer katıyoruz. Bu noktada Türk sporu adına da yenilikçi bir bakış izliyor, Türk Telekom olarak Grup şirketlerimiz ile birlikte spora çeşitli alanlarda önemli destekler sağlıyoruz. Son olarak İstanbul Seyrantepe"de inşa edilen Türk Telekom Arena stadı ile sadece Galatasaray camiasının değil, Türkiye"nin uluslararası futbol alanında prestijini artıracak mimari bir esere Türk Telekom adını verdik. şžimdi Erzurum"un çehresini değiştiren atlama kuleleri ile sponsorluklarımıza çok değerli bir halka ekliyoruz. Ana sponsorluğun yanı sıra, yüksekliği ile Türkiye"nin ilk ve dünyanın sayılı kayakla atlama kulelerinden biri olan Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri ile Türk Telekom"un yenilikçi ve dinamik yüzünü bir kez daha ortaya koyma fırsatı bulduğumuz için mutluyuz.'
Radikal

Basında yer alan diğer haberler:

 

Türk Telekom"dan atlama kulesi

Türkiye tarihinin en önemli spor organizasyonlarından biri olan 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları"nın ana sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom, aynı zamanda oyunlar için inşa edilen dünyanın en yüksek atlama kuleleri arasında yer alan ve Türkiye için ilk olacak atlama kulelerine de ismini veriyor.

Türkiye tarihinin en önemli spor organizasyonlarından biri olan 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları"nın ana sponsorluğunu üstlenen Türk Telekom, aynı zamanda oyunlar için inşa edilen dünyanın en yüksek atlama kuleleri arasında yer alan ve Türkiye için ilk olacak atlama kulelerine de ismini veriyor. 27 Ocak- 6 şžubat 2011 tarihleri arasında Erzurum"da gerçekleştirilecek olan 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için inşa edilen Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri, 2016"ya kadar bu isimle anılacak. Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri"nde iki atlama kulesi, iki atlama rampası ve üç antrenman rampası bulunuyor.
Türkiye Gazetesi