Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın ilk kar payı oranı yüzde 18,02!

Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın ilk kar payı oranı yüzde 18,02! Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın ilk kar payı oranı yüzde 18,02!

Faaliyete başlayan Türkiye Emlak Katılım Bankası, aylık brüt kar payı oranlarını açıkladı. 21 Mart 2019'da faaliyete başlayan bankanın ilk 1 aylık kar payı oranı yıllık bazda brüt yüzde 18,02 olarak açıklandı...


Türkiye Emlak Katılım Bankası ünvanı ile yeniden kurulan EmlakBank, 1 aylık bankacılık faaliyetinin ardından ilk kar payını 22 Nisan'da dağıttı. EmlakBank'ın yıllık bazda brüt ilk kar payı oranı yüzde 18,02 olarak gerçekleşti.

EMLAKBANK SEKTÖRE HIZLI GİRİŞ YAPTI

Sabah'ta yer alan habere göre; Emlak ve Eytam Bankası, 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasıyla "Genç Türkiye Cumhuriyeti'nin imarını üstlenmek, inşaat teşebbüslerine destek olmak ve yetimlerin hakkını korumak" amacıyla kuruldu. Banka, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bir katılım bankası olarak bankacılık sektörüne hızlı bir giriş yaptı.

"100 Günlük İcraat Programı" kararlarının ardından faaliyete geçirilen Türkiye Emlak Katılım Bankası, yoğun çalışma ile 4 ayda kuruldu ve Şubat 2019'da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan (BDDK) faaliyet izni aldı. 

EmlakBank, Türkiye'nin 6. katılım bankası olma özelliğini taşıyor. Banka, 2019'da Türkiye genelinde 15 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Banka başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomik büyüme ve istihdama katkısı yüksek olan stratejik sektörlere, üreticilerden tüketicilere uzanan ekonomik döngüde sürdürülebilir ve herkes için erişilebilir finansman modelleri sunmayı hedefliyor. Bununla birlikte katılım bankacılığına yeni ürün ve hizmet modelleri geliştirerek katılım bankacılığının büyümesine, sektör payının artmasına önemli katkılar sağlamayı amaçlıyor.


Emlak Katılım Bankası nasıl işleyecek?

Emlak Bankası konut ve ihtiyaç kredisi kullandırıyor!