01 / 07 / 2022

Türkiye Finans’tan 400 milyon liralık kira sertifikası ihracı!

Türkiye Finans’tan 400 milyon liralık kira sertifikası ihracı!

Türkiye Finans, 400 milyon lira değerine sahip 87 gün vadeli kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladı .Türkiye Finans’ın iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş.’nin, 400 milyon lira tutarlı kira sertifikası ihracı, 15-16 Ağustos tarihinde, 87 gün vadeli olarak yurt içi piyasaya sunuldu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Türkiye Finans’tan yapılan açıklamaya göre, halka arz yöntemiyle ihracı yapılan 400 milyon lira tutarına sahip kira sertifikasının satışının yapıldığıyla ilgili özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. 

Açıklamada, “Şirketimizin, talep toplamasını 15-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdiği, Türkiye Finans Katılım Bankası AŞ’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı, yönetim sözleşmesine dayalı, 400.000.000 TL nominal değerdeki, 87 gün vadeli kira sertifikasına ilişkin satış işlemleri tamamlanmış olup müşteri hesaplarına virmanlar gerçekleşmiştir. Kamunun bilgisine arz olunur.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, katılım bankacılığı müşterileri için güvenilir bir yatırım alternatifi olan kira sertifikası ihraçlarıyla her ay ülke ekonomisine değer kattıklarını belirterek, “15-16 Ağustos tarihlerinde talep toplamasını yaptığımız 400 milyon lira değerindeki kira sertifikası halka arzımızı da başarılı bir şekilde yatırımcılarımızla buluşturduk. Sene başından bu yana rekor tutarlı kira sertifikası işlemlerimizi sürdürürken, ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz bu ihraç ile toplam işlem hacmini 6,9 milyar liraya çıkardık. Önümüzdeki dönemde de yeni kira sertifikası ihraçlarımızla kaynaklarımızı çeşitlendirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.