Çukurova Balkon

Türkiye konut fiyat artışlarında dünya şampiyonu!

Türkiye konut fiyat artışlarında dünya şampiyonu! Türkiye konut fiyat artışlarında dünya şampiyonu!

İngiltere merkezli Küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu. Türkiye'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 18.4 oranında arttı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


İngiltere merkezli Küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu. Rapora göre Türkiye'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 18.4 oranında arttı.


Knight Frank, "Batı ile Doğu'yu birleştiren ve güçlü bir nüfus artışına sahip olan Türkiye'nin, Orta Doğulu yatırımcılar tarafından giderek daha fazla, bir sığınılacak liman olarak görüldüğünü" belirtti.


Knight Frank'in yayımladığı 'Küresel Konut Fiyatları Endeksi' 55 ülkeyi kapsıyor.


Rapora göre küresel çapta konut fiyatları geçen yıl yüzde 3 oranında arttı. Bu oran, 2014'te yüzde 2.3'tü.


2016'da genel artış beklentisi daha düşük

Avrupa'da artışın çift haneli rakamlarla yaşandığı ülkeler Türkiye, Estonya, Lüksemburg ve İrlanda oldu.


İncelenen 55 ülkeden 42'sinde konut fiyatları arttı.


Raporda ilk on sırada yer alan ülkeler şunlar:Knight Frank, 2016'daki küresel konut fiyat artışının daha düşük olacağını tahmin ediyor.

Şirket buna; düşük petrol fiyatları, doların güçlü olması ve Çin ekonomisindeki gerilemenin neden olacağını belirtiyor.


BBCHaber Yeni Şafak gazetesinde şu şekilde yer aldı;


İngiltere merkezli Küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu.

Rapora göre Türkiye'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 18.4 oranında arttı. Knight Frank, "Batı ile Doğu'yu birleştiren ve güçlü bir nüfus artışına sahip olan Türkiye'nin, Orta Doğulu yatırımcılar tarafından giderek daha fazla, bir sığınılacak liman olarak görüldüğünü" belirtti.

Knight Frank'in yayımladığı 'Küresel Konut Fiyatları Endeksi' 55 ülkeyi kapsıyor. Rapora göre küresel çapta konut fiyatları geçen yıl yüzde 3 oranında arttı. Bu oran, 2014'te yüzde 2.3'tü.


Yeni ŞafakHaber Sabah'ta şöyle yer aldı;

Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu

İngiltere merkezli Küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu.


Rapora göre Türkiye'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 18.4 oranında arttı.


Knight Frank, "Batı ile Doğu'yu birleştiren ve güçlü bir nüfus artışına sahip olan Türkiye'nin, Orta Doğulu yatırımcılar tarafından giderek daha fazla, bir sığınılacak liman olarak görüldüğünü" belirtti.


Knight Frank'in yayımladığı 'Küresel Konut Fiyatları Endeksi' 55 ülkeyi kapsıyor.


Rapora göre küresel çapta konut fiyatları geçen yıl yüzde 3 oranında arttı.


Bu oran, 2014'te yüzde 2.3'tü.


2016'DA GENEL ARTIŞ BEKLENTİSİ DAHA DÜŞÜK


Avrupa'da artışın çift haneli rakamlarla yaşandığı ülkeler Türkiye, Estonya, Lüksemburg ve İrlanda oldu.


İncelenen 55 ülkeden 42'sinde konut fiyatları arttı.


Raporda ilk on sırada yer alan ülkeler şunlar:


Knight Frank, 2016'daki küresel konut fiyat artışının daha düşük olacağını tahmin ediyor.


Şirket buna; düşük petrol fiyatları, doların güçlü olması ve Çin ekonomisindeki gerilemenin neden olacağını belirtiyor.


Sabah Bu haber Akşam Gazetesi'nde şöyle yer aldı:


İngiliz Knight Frank'a göre, dünyada konut fiyatları en çok Türkiye'de arttı. Şirket, Ortadoğulu yatırımcıların Türkiye ilgisine de dikkat çekti.


İngiltere merkezli küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu. Rapora göre Türkiye'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 18.4 arttı. BBC'de yer alan habere göre Knight Frank, "Türkiye'nin, Ortadoğulu yatırımcılar tarafından giderek daha fazla, bir sığınılacak liman olarak görüldüğünü" belirtti. Knight Frank'in yayımladığı 'Küresel Konut Fiyatları Endeksi' 55 ülkeyi kapsıyor. Rapora göre küresel çapta konut fiyatları geçen yıl yüzde 3 arttı. Bu oran, 2014 yılında yüzde 2.3 seviyesindeydi.  


İlk 10'da kimler var?


Avrupa'da artışın çift haneli rakamlarla yaşandığı ülkeler Türkiye, Estonya, Lüksemburg ve İrlanda oldu. 55 ülkeden 42'sinde konut fiyatları arttı. Rapora göre fiyatlar sırasıyla en çok şu ülkelerde arttı: Türkiye, Yeni Zelanda, İsveç, Avustralya, Lüksemburg, İzlanda, Estonya, Kolombiya, Hong Kong, Meksika.  


Bu yıl yüksek artış olmaz 


İNGİLİZ Knight Frank, 2016 yılındaki küresel konut fiyat artışının daha düşük olacağını tahmin ediyor. Şirket buna; düşük petrol fiyatları, doların güçlü olması ve Çin ekonomisindeki gerilemenin neden olacağını belirtiyor.


AkşamHaber Star gazetesinde şu şekilde yer aldı;


İngiltere merkezli küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in raporuna göre 2015'te dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu. Rapora göre Türkiye'de konut fiyatları gecen yıl yüzde 18.4 oranında arttı. Knight Frank, 'Batı ile doğuyu birleştiren ve güdü bir nüfus artısına sahip olan Türkiye'nin, Ortadoğulu yatırımcılar tarafından giderek daha fazla, bir sığınılacak liman olarak görüldüğünü' belirtti. Knight Frank'in yayımladığı 'Küresel Konut Fiyatları Endeksi' 55 ülkeyi kapsıyor. İncelenen 55 ülkeden 42'sinde konut fiyatları arttı. Avrupa'da artısın çift haneli rakamlarla yaşandığı ülkeler Türkiye. Estonya, Lüksemburg ve İrlanda oldu. Rapora göre küresel çapta konut fiyatları gecen yıl yüzde 3 oranında arttı. Bu oran, 2014'te yüzde 2.3'tü. Knight Frank. 2016'daki küresel konut fiyat artısının daha dusük olacağını tahmin ediyor. Şirket buna düşük petrol fiyatları, doların güdü olması ve Cin ekonomisindeki gerilemenin neden olacağını belirtiyor. StarHaber Yeni Asya gazetesinde şu şekilde yer aldı;Türkiye Londra merkezli küresel gayrimenkul şirketi Knight Frank'in 55 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre 2015 yılında dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye oldu. Konutta dünyanın zam şampiyonu TürkiyeRapora göre 2015 yılında Türkiye'de konut fiyatları yüzde 18.4 oranında artış gösterdi. Dünyada ise konut fiyatları geçen yıl yüzde 3 arttı, bu artış 2014 yılında yüzde 2,3 idi. Avrupa ev fiyatlarının çift haneli olarak gerçekleştiği ülkeler Türkiye ile birlikte Estonya, Lüksemburg ve İrlanda oldu. Araştırmaya dahil edilen 55 ülkeden 42'sinde ev fiyatları yükseldi.


Yeni Asya


Haber Meydan Gazetesi'nde şöyle yer aldı!

Geçen yıl konut fiyatları bölge bazında en çok Avusturya ve Yeni Zelanda’da ve yüzde 10’un üzerinde fiyat artışının yaşandığı Avustralya’da arttı. Geçen yıl Knight Frank Küresel Konut Fiyat Endeksi’nin izlediği 55 konut piyasasında ortalama artış yüzde 3 iken Avustralya’da ortalama artış yüzde 12.4 olarak gerçekleşti.


Hong Kong ucuzladı


Fiyatların sadece yüzde 1.9 arttığı Asya’da, uzun süredir dünyanın en pahalı konut piyasaları arasında gösterilen Hong Kong’daki fiyat büyümesi 2015’te bir yıl önceki yüzde 17’den yüzde 7’ye geriledi. Raporda geçen yıl ülke bazında fiyatların en çok arttığı ülke olarak gösterilen Türkiye’nin “Ortadoğulu yatırımlarca giderek daha fazla bir güvenli liman olarak görülmesi ve ülkedeki güçlü nüfus büyümesine” dikkat çekildi.


Meydan Gazetesi