Türkiye'de helal turizm ismiyle hizmet veren 75 tesis var!

Türkiye'de helal turizm ismiyle hizmet veren 75 tesis var!

Türkiye'de kendisini "helal turizm" ismiyle tanıtan 75 tesis hizmet veriyor. Akdeniz Turistik Otelciler ve İsletmeciler Birliği (AKTOB) verilerine göre, otellerin bölgelere göre dağılımında Yalova ve Alanya dokuzar tesisle ilk sırada yer alıyor.


Türkiye'de kendisini "helal turizm" isimiyle tanıtan 75 tesis hizmet veriyor. Akdeniz Turistik Otelciler ve İsletmeciler Birliği (AKTOB) verilerine göre, otellerin bölgelere göre dağılımında Yalova ve Alanya dokuzar tesisle ilk sırada yer alıyor. Daha önce belli bölgelerle sınırlı olan tesisler talebe orantılı olarak son iki yılda Türkiye'nin diğer bölgelerine de yayıldı. Öncelikle Antalya. Alanya, Aydın ve Çeşme civarında acılan tesisler artık istanbul'un yanı sıra Balıkesir, Yalova. Düzce. Sakarya ve Kocaeli'de de hizmet veriyor. 

"Helal turizm sertifikasına" da sahip tesislerin müşterilerinin büyük bir kısmını da yerli turistler oluşturuyor. Verilere göre, son dönemde Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinin yanı sıra Arap ülkelerinden de bu otellere gelen müşteriler oluyor. 


KONAKLAMA ÜCRETİ 70 İLA BİN LİRA ARASINDA 

İSLAMİ normlara uygun otellerde kadın ve erkeklere özel ayrı yüzme havuzları ve plajlar, sağlık merkezleri ve spa hizmetleri sunuluyor. Tüm eğlence hizmetlerinin de yine İslami normlar göz önüne alınarak hazırlandığı tesislerde konaklama ücretleri 70 lira ila 1000 lira arasında değişiyor. Yalova ve Alanya'da 9, Çeşme'de 7, Nevşehir, Bodrum ve Afyon'da 4, Selçuk, Kumluca ve Fethiye'de 3. Side. Kütahya, Kuşadası, istanbul, Didim, Ankara, Altınoluk ve Selçuk'ta 2, Uludağ. 

Sile, Sakarya, Manyas, Kerpe, Kaş, Kartepe. Erdek, Edremit. Denizli, Çanakkale, Anamur ve Akçakoca gibi bölgelerde de birer tesis hizmet veriyor. 

Milli Gazete