Uluslararası Yatırım Zirvesi Körfez yatırımcılarını buluşturacak!

Uluslararası Yatırım Zirvesi Körfez yatırımcılarını buluşturacak! Uluslararası Yatırım Zirvesi Körfez yatırımcılarını buluşturacak!

Körfez sermayesinin uluslararası yatırım fonları ve yatırımcıları Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde bir araya gelecek. İstanbul Yatırım Demeği ve Ortadoğu Ekonomi Platformu zirvenin 10-11 Nisan 2014'te istanbul'da gerçekleştirileceğini açıkladı...


Körfez sermayesinin uluslararası yatırım fonları ve yatırımcıları Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde (International Investment Summit) bir araya gelecek. İstanbul Yatırım Demeği ve Ortadoğu Ekonomi Platformu tarafından yapılan açıklamaya göre, zirve, 10-11 Nisan 2014'te İstanbul'da gerçekleştirilecek.


İstanbul Yatırım Derneği ve Ortadoğu Ekonomi Platformu tarafından düzenlenecek zirve, yatırımcılar ve yatırım yaptırmak isteyenler için oluşturulan ikili görüşme platformuyla da bir ilke imza atacak. Siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşecek zirvede, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) merkezi fonlarının yöneticileri ve bölgenin büyük yatırımcıları İstanbul'da buluşacak. "Enerji" ve "İnşaat" ana başlıkları altında, Körfez sermayesine, büyük ilgi duyduğu Türkiye'deki yatırım fırsatlarını görüşme olanağı sunacak zirve ayrıca, oluşturulan ikili görüşme platformlarına katılan yatırımcılara doğrudan yatırım yapma imkanı sağlayacak. 


Verilen bilgiye göre, zirvenin ilk gününde "Mega Projeler ve inşaat" başlığı altında, "Mega projelerin finansmanı", "Türkiye'de yatırım ortamı", "Yatırımcılara sağlanan avantajlar", "Bölgesel proje tanıtımları"nı tartışacak olan yatırımcılar; ikinci gün "Enerji ve Enerji Transferi" başlığı altında, "Enerji ve finansmanı", "Enerji transferi ve yenilenebilir enerji", "Alternatif enerji modelleri" konularını görüşecek. Hürses