Ünal Pala: Başkent’te iş merkezleri level atladı!

Ünal Pala: Başkent’te iş merkezleri level atladı! Ünal Pala: Başkent’te iş merkezleri level atladı!

Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala “Başkent iş dünyası apartman dairelerindeki ofislerinden çıkarak iş merkezlerine geçmeye başlarken, iş merkezleri de fark yaratabilmek için yeni konseptler ve hizmetler sunuyor” dedi.Ankara’da birbiri ardına iş merkezi projeleri hayata geçirilirken, inşa edilen her iş merkezi bir öncekinden daha modern, donanımlı ve işlevsel olarak projelendiriliyor.

Birkaç yıl öncesine kadar Yıldız, Gaziosmanpaşa ve Tunalı gibi semtlerdeki apartman dairelerinde bulunan ofislerde çalışan iş dünyası, artık modern ve prestijli iş merkezlerine yönelmeye başladı. İş hayatının kalbi Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü Caddesi gibi yeni merkezlerde atmaya başlarken, Ankaralı inşaatçılar da bu alanlarda iş merkezi projelerini bir bir hayata geçirmeye başladı.

 Ankara iş dünyasının yaşadığı bu değişimin iş merkezlerinde de gelişime yol açtığını kaydeden Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, çalışma hayatı ihtiyaçlarının iş merkezleriyle karşılanması gerektiğini ifade etti.

Bir ofisin yalnızca dört duvardan ibaret olmadığını bildiren Pala, “İş merkezi inşa edilirken hem iş veriminin arttırılması hem de keyifli çalışma ortamı oluşturulması gerekli. Apartman dairelerindeki ofisler ne yazık ki iş dünyasının bu ihtiyaçlarını karşılamakta yetersizdi. Ofislerdeki bu eksiklik inşaatçıları iş merkezleri projelerine yöneltirken, her iş merkezi de bir öncekinden daha modern, işlevsel ve donanımlı olarak inşa edilmeye başladı. Yani Başkent’te iş dünyası yükselirken, iş merkezleri de “level” atlayarak gelişti diyebiliriz” dedi.

-Başkent yeni bir konseptle tanışacak

 İş merkezlerinin yoğun olarak inşa edildiği Konya yolunda başladıkları  Ankara  Sky Tower projesiyle iş dünyasını farklı bir konseptle buluşturmaya hazırlandıklarını vurgulayan Pala, şunları söyledi:

“Uzaltaş AŞ ve Öztürk Group işbirliğinde kurulan OP Grup AŞ’nin Canpa ile hayata geçireceği Ankara Sky Tower projemiz iş performansını arttıracak detaylarıyla fark yaratacak. İş dünyasının birebir içinde olduğumuz için ofislerin neye ihtiyacı olduğunu, iş veriminin hangi ayrıcalıklarla arttırılacağını çok iyi biliyoruz. Ankara Sky Tower’ı da bu kurguyla projelendirdik. Sunduğu çözümlerle iş performansını arttıran ve sosyal anlamda da farklılıkların yer alacağı Ankara Sky Tower ile Başkent’i “iş ve yaşam merkezi” konseptiyle tanıştıracağız.”

Özel mimarisiyle de Ankara Sky Tower’ın farkını ortaya koyacağının altını çizen Pala, 150 metre yükseklikteki projenin tamamlandığında Ankara’nın en yüksek iş merkezi olacağını da sözlerine ekledi.