19 / 08 / 2022

Univa Student Residence’ta 990 TL'ye yatırım fırsatı!

Univa Student Residence’ta 990 TL'ye yatırım fırsatı!

Erkanlı Grup, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, ABD’nin en büyük öğrenci evi işletme ve yatırım firması Asset Campus Housing işbirliğiyle Sakarya’da hayata geçirdiği Univa Student Residence projesinde lansmana özel bir kampanya başlattı.
Erkanlı Grup, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, ABD’nin en büyük öğrenci evi işletme ve yatırım firması Asset Campus Housing işbirliğiyle Sakarya’da hayata geçirdiği Univa Student Residence projesinde lansmana özel bir kampanya başlattı. 126 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen ve Türkiye’de İstanbul’dan Arap yarımadası ve  Avrupa’ya uzanan bir coğrafyadan ön talep toplayan projeden, 36 bin TL’lik peşinat ve 3 yıl vadeli 990 TL’lik ödeme planı ile öğrenci evi sahibi olabilmek mümkün. Gayrimenkul sektöründe yeni bir yatırım enstürmanının öncülüğünü üstelenerek  “Ev alma yurt al” dönemini başlatan projenin lansmana özel peşin fiyatı ise, 123 bin 500 TL.


Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında ilk sırada yer alan gayrimenkul sektöründe, giderek artan rekabet nedeniyle yeni yatırım enstrümanlarına ihtiyaç duyuluyor. Sektöre kazandırdığı projeler ile alanında öncü bir yaklaşım sunan Erkanlı Grup, gayrimenkul geliştirme projelerine odaklanarak bu ihtiyaca cevap verirken sektöre de  ilkleri kazandırıyor.Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, ABD’nin en büyük öğrenci evi işletme ve yatırım firması Asset Campus Housing işbirliğiyle Sakarya’da Univa Student Residence adıyla öğrenci evi projesini başlatan Erkanlı Grup, Türkiye’de mevcut yurt açığının kapatılmasına ve niteliğinin yükseltilmesine katkıda bulunmak  amacıyla başlattığı “Ev alma yurt al” dönemini lansmana özel olarak sunduğu kampanya ile destekliyor. Kampanya kapsamında; 36 bin TL’lik peşinat ve 3 yıl vadeli 990 TL’lik ödeme planı ile öğrenci evi sahibi olabilmek mümkün. Projenin lansmana özel peşin fiyatı ise, 123 bin 500 TL. 

8 yılda kendini amorti ediyor

Erkanlı Grup olarak gayrimenkul sektörüne yeni bir enstürman kazandırarak yatırımcılara kazançta sınırları aşan yatırım fırsatı sunduklarını vurgulayan Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, Univa Öğrenci Evleri projesinin sekiz yıl gibi kısa dönemli amortisman süresiyle rakiplerinden ayrıştığının altını çizdi. Yurt dışında öğrenci evleri projelerinin gayrimenkul sektöründen çok büyük pay aldığını ancak Türkiye’nin bu segment ile henüz yeni tanışmaya başladığını anlatan Erkanlı, projenin kazançlı yatırım olarak sunduğu avantaja ilişkin şu açıklamada bulundu: 

“Bir öğrenci evinde 3 öğrencinin konumlandırıldığını, öğrenci başına 700 TL’lik bir getiri elde ettiğimizi düşünürsek, her öğrenci evi 2100 TL lik bir getiri sağlayacak. Bu gelirden  %40 lık işletme giderleri olarak kesinti yapılacak, %60 ı net olarak yatırımcıya kalacak. Böylece yatırımcı, her ay 1260 TL lik bir gelir elde edecek. Bu elde edilen gelir 8 yılın ardından öğrenci evi için ödenen miktarı geri getirecek. Bu mevcut durumun ötesi de var. Proje tamamlanıncaya kadar konut değerinin lansman fiyatına oranla ortalama yüzde 50 artacağını öngörüyoruz. 15 yılda kiraların da yıllara göre arttığı düşünülünce yatırımın geri dönüş süresinin sekiz yılın altına inmesini bekliyoruz.” 126 milyon TL’lik yatırım

Proje kapsamında 29 bin m2 arsa üzerinde 60 bin m2’lik inşaat alanına 126 milyon TL’lik yatırımla 45 m2’lik öğrenci evleri yapılacak. yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin kalabileceği proje, 810 adet bağımsız birimden oluşuyor.Lansmana özel peşin 123 bin 500 TL’den satılan projenin 2018 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Projenin işletmesi ise, 15 yıl boyunca Erkanlı Grup ve Asset Campus tarafından yapılacak.http://www.univa.com.tr/