Uplife Park'ta 57 metrekare konut 90 bin YTL olacak

Uplife Park'ta 57 metrekare konut 90 bin YTL olacak

Ataşehir'de Uphill Court Projesini hayata geçiren Teknik Yapı Kartal projesine yakında start veriyor. Projede 57 metrekare konut 90 bin YTL'den satılacak.


Teknik Yapı, Bağdat Caddesi ve Uphill Court projelerindeki yüksek kaliteyi Uplife Park ile daha cazip fiyatlarla Kartal'a götürüyor. 22 bin metrekare arsa üzerine, 7 blok olarak inşa edilen projede 567 daire bulunuyor. 100 milyon YTL yatırımla hayata geçirilen projede fiyatlar 90 bin YTL'den başlıyor ve 300 bin YTL'ye kadar çıkıyor.

Teknik Yapı, Bağdat Caddesi ve Uphill Court projelerinde sunduğu yüksek kaliteyi 'Uplife Park' projesiyle daha cazip fiyatlara Kartal'a taşıyor. Toplam 567 daireden oluşan ve 100 milyon YTL'yle hayata geçirelen proje, 22 bin metrekare arsa üzerine, 7 blok olarak inşa ediliyor. Fiyatların 90 bin YTL'den başlayıp 300 bin YTL'ye kadar çıktığı projede 567 daire 19 katlı 5 blokta toplanırken, diğer iki bloktan biri ticari alanlara, öbürü spor ve sağlık kompleksine sahip olacak. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Uplife Park projesiyle ve yeni yatırımlarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Uplife projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?

- Dilman Towers ve Uphill Court Ataşehir'de olduğu gibi Teknik Yapı'nın klasikleşmiş çizgi ve kaliteyi yansıtan Uplife Park projesi Kartal E-5 yolu üzerindeki 22 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek. Teknik Yapı'nın modernize edilmiş neo klasik tarzdaki çizgilerini yansıtan Uplife Park, toplam 7 bloktan oluşacak ve kendine özgü daire tiplerini barındıracak. Toplam 567 daire 19 katlı 5 blokta toplanacak. Ayrıca projede biri sosyal tesis, diğeri ticari olacak şekilde iki blok daha yer alacak. İstanbul'un oksijen deposu olarak bilinen Kartal'daki doğal ortamın muhafazası için yeşil alana daha fazla önem verilecek bir proje. Arazinin yüzde 75'lik bölümü yeşil alana ayrılacak. Otoparklar bu projede de yeraltında olacak. Yeraltında iki katlı 12 bin metrekarelik otopark 567 araç kapasitesine sahip. Misafirler için ise açık alanda 55 araçlık park alanı bulunacak. Konutların çoğunluğu deniz manzaralı

Projenin diğer projelerden ayrılan en büyük özelliği nedir? Hangi yönüyle fark yaratmayı amaçlıyor?

- Uplife Park projesinin en önemli özelliği Bağdat Caddesi ve Uphill Court projelerindeki yüksek kaliteyi daha cazip fiyatlarla Kartal'a götürmesi. Hem bölgedeki benzer projelere hem de sahip olduğu yüksek kaliteye göre oldukça cazip fiyatlarla satışa sunulacak.

Konutların özellikleri nelerdir?

- Binaların iç donanımının kullanım ve bakımı kolay malzemelerden seçilecek. Daireler akıllı ve akılcı sistemlerle donatılarak güvenlik, yalıtım ve bakım açısından tasarruf sağlayacak.

Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi ne olacak?

- Şantiye kuruluşu başladı. Projenin tamamını Aralık 2009'da tamamlayarak daire sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.

Kaç çeşit konut var. Bunların büyüklükleri?

- Toplam yedi ayrı bloktan oluşacak olan projede 5 blokta konut, bir blokta ticari, bir blokta ise spor ve sağlık kompleksi yer alacak. Toplam 302 daireden oluşacak iki bloktaki tüm daireler 1+1 olacak. Diğer iki blokta ise 76'şar adet 3+1 daireler bulunacak. Diğer blokta ise 76 adet 2+1 ve 37 adet 1+1 daireler yer alacak. Beş ayrı blokta toplam 567 daire yapılacak. Bunlara ek olarak dört katlı olarak düşünülen altıncı blokta 10 özel daire ve 2 mağaza yer alacak. Projedeki 1+1 tipi daireler farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak iki ayrı büyüklük ve tipte yapılacak. 1+1 dairelerin büyüklüğü brüt 61.87 ve 57.45 metrekare, 2+1 tipi dairelerin büyüklüğü brüt 96.75 metrekare ve 3+1 tipi daireler brüt 122.76 metrekare büyüklüğünde olacak.

Fiyat aralığı nedir?

- Hedef kitlemiz daha çok beyaz yakalı çalışan çiftler, emekliler, gençler ve uygun fiyata güvenli, kaliteli bir eve sahip olmak isteyenler. Fiyatlar 90 bin YTL'den başlayacak ve konumuna göre değişecek. En yüksek daire fiyatı ise yaklaşık 300 bin YTL olacak. Fiyatlar ve ödeme koşulları, çalışan bir çiftin tek maaşıyla ödeyebileceği seviyede olacak.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

- İki bin metrekare alana sahip olan spor ve sağlık kompleksinin yer alacağı blok üç ayrı kattan oluşuyor. Kuaför, cilt bakımı ve spa merkezinin yer alacağı spor ve sağlık kompleksinin bodrum katında fitness salonu, masaj salonu, steril havuz ile her birinde iki adet jakuzi, 3 adet masaj ünitesi, stream room (buhar odası), sauna olan iki ayrı ünite yer alacak. Kapalı ve ısıtmalı yüzme havuzu, snack barı olan kafe-restoran bulunacak. Site idare birimleri ile içinde toplantı odası olan business center da olacak. Binanın en üst katında ise yine site sakinlerine ve site dışından gelen müşterilere hizmet veren teras restoran bulunacak. Açık alanda ise yetişkin ve çocuk havuzu olacak.

Projenin yatırım büyüklüğü nedir?

- Projenin yatırım tutarının yaklaşık 100 milyon YTL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Memnuniyeti piramidin altına yaymaya başladık

Teknik Yapı, bu proje ile üst gelir grubunun dışına çıktı...

- 1974 yılından bugüne 2 milyon metrekareden fazla konut ve sanayi yapılarının imalatını gerçekleştirdik. Son yıllarda yaptığımız büyük çaplı projelerle Türkiye'de konut sektörünün öncüleri arasında yer alıyoruz. Şimdiye kadar başta Bağdat Caddesi olmak üzere Kadıköy'ün her tarafından sürekli üst gelir seviyesine hitap eden projelere imza attık. Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir projeleri ile yüksek kalite, güvenlik ve memnuniyeti piramidin altına doğru yaymaya başladık. Son olarak altın üçgen şeklinde tanımladığımız kalite, güvenlik ve memnuniyet grubundan taviz vermeden, Uplife Park ile müşteri yelpazesini genişlettik.

DEMET CENGİZ BİLGİN