Uprise Elite`nin metrekaresi 1.800 dolardan başlayacak

Uprise Elite`nin metrekaresi 1.800 dolardan başlayacak

Teknik Yapı'nın satışa çıkaracağı Uprise Elite'de 45 ile 241 metrekare arasında değişen 750 konutun metrekare satış fiyatı 1.800 ile 2 bin dolar arasında değişecek.1) Projenin adı: UPRISE ELITE
2) Yapımcı şirket: TEKNİK YAPI
3) Projenin lokasyonu: KARTAL
4) Toplam arsa alanı: 37.000 m²
5) Toplam inşaat alanı: 78.500 m²
6) İnşaata ne zaman başlandı: MART 2008
7) Ne zaman bitirilecek: HAZİRAN 2010
8) Konut sayısı: 750
9) En düşük ve en yüksek metrekareler: 45.00 m²- 241.00 m²
10) En ucuz ve en pahalı konutun fiyatı:
11) Şimdiye kadar satılan konut sayısı: SATIŞA BAŞLANMADI
12) İstenilen minimum peşinat: MİNİMUM % 20
13) En düşük taksit: DAİRE FİYATINA GÖRE DEĞİŞİYOR
14) Metrekare ortalama satış fiyatı: Ortalama metrekare fiyatı 1.800 ile 2.000 $ olacak
15) Projenin özellikleri: Uphill Court, Dilman Towers gibi katma değeri yüksek projelere imza atan Teknik Yapı, Uplife Park'tan sonra Uprise Elite ile İstanbul'un önemli merkezlerinden biri olacak Kartal'da geleceğe yatırım yapmak isteyenlere fırsat kapısı açıyor.
Kadıköy ve Ataşehir'in en yüksek binalarını inşa ederek bulunduğu bölgedeki kalite standartlarını yükselten Teknik Yapı'nın 42 katlı Uprise Towers'ı, Kartal'ın yeni yerleşim biriminin girişindeki simge olacak.
Frank O. Gehry'nin yapacağı kültür merkezi ve Zaha Hadid'in tasarladığı `Kartal-Pendik Kıyı Kesimi Kentsel Tasarım Projesi' ile İstanbul'un yeni prestij ve turizm alanı olacak Kartal bölgesine giriş, Teknik Yapı imzasını taşıyan `Uprise Elite' projesinden başlayacak. Kartal'da stratejik açıdan çok önemli bir yerde bulunan Uprise Elite, E-5, E-6 ve Sahil Yolu'nun Kartal'ın yeni yerleşim bölgesine bağlantı yaptığı noktada yer alıyor. Projenin Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'na uzaklığı ise sadece 10 dakika.
Kartal'da inşa edilmekte olan ve Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayı'nın karşısında yarım ada şeklindeki 37.000 metrekarelik arsada inşa edilecek Uprise Elite projesinin bir cephesi deniz yönüne diğer cephesi ise geniş ve bozulmayacak yeşil dokuya bakacak.
Üç yüksek blok, bir residence ve ekolojik sıra villalardan oluşan Uprise Elite projesi 750 daireden oluşacak. Projede yer alan ve 19 kattan oluşan üç blok ve penthouse dubleks tarzı sıralı villalarda 1+1 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipi daireler, 42 katlı residence'da ise özel 1+1 ve 2+1 tipi daireler olacak. Sıralı villalarda 22 adet 3+1 tipi ve 11 adet 5+1 tipi olmak üzere toplam 33 adet daire projelendirilecek. Residence'de ise 1+1, 2+1 ve 3+1 tip olmak üzere toplam 312 daire olmak üzere toplam 750 daire yer alacak.
Projeye en çok talebin avukatlardan ve homeoffice olarak kullanmak isteyen üst düzey yöneticilerden geldiğini belirten Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, bu nedenle residence olarak yapılacak bloğun aynı zamanda iş görüşmelerine yönelik hizmet birimlerinin de olacağını söylüyor. Yaklaşık 42 katlık residence bloğunda yer alacak `business center'da teknolojik donanımlara sahip toplantı odaları, lobi, kafeterya gibi birimlerle birlikte kuru temizleme, kuaför gibi hizmetlerin de verileceğini ifade ediyor. Residence'ın üst katlarında ise özel olarak planlanan 1+1 ve 2+1 dairelerin yer alacak.
Sıra villalar, özel kapalı otoparkları olan 3+1, 4+1 tipi dubleks penthouse tarzında olacak. Sıra villaların tamamında sadece o villaya ait bahçe bulunacak. Bahçelerin büyüklüğü, bina cephesi genişliğinde ve yaklaşık 4 metre derinliğinde olacak.
Projede kullanılan malzemeler ve dairelerin donatıları Teknik Yapı anlayışını yansıtan yüksek kaliteli markalardan oluşacak. Uprise Elite projesinin iç donatılarında; Rehau doğrama, ithal ankastre mutfak, ithal laminant parke, ithal seramik, Vitra ve Artema armatür kullanılacaktır.
Uprise Elite sakinlerine daha iyi sosyal yaşam imkanı sağlamak için her türlü spor ve dinlenme olanağının sunulacak. Bu kapsamda; projede tenis kortu, açık ve kapalı havuz, fitness center, basketbol sahası ve çeşitli spor alanları yer alacak. Yeşil alan olgusunu Uprise Elite'de de sürdüren Teknik Yapı, projenin yüzde 80'i yeşil alan olarak korurken, otoparkların tamamını yeraltına inşa edecek. Sıra villaların ise kendine özel kapalı otoparkları olacak.
Uprise Elite projesindeki tüm bina cephelerinde ise Teknik Holding bünyesinde faaliyet gösteren Betofiber markalı prekast izolasyonlu panel kaplama elamanları kullanılacak. İnşaat sektöründeki cephe kaplamasını en ileri noktaya götüren Betofiber, ısı, ses izolasyonunun yanı sıra binaya hafif yük getirerek binaları depreme karşı daha dayanıklı hale de getiriyor.
16) Diğer projelerden ayırt edici özelliği: 42 KATLI TOWERS İLE KARTALIN YENİ YERLEŞİM BÖLGESİNİN GİRİŞ KAPISINDA MODERN VE KALİTELİ BİR YAŞAMIN SİMGESİ OLACAK
17) Anlaşmalı bankalar: BELİRLENME AŞAMASINDA
18) Faiz oranı: BELİRLENECEK
19) Projenin toplam satış bedeli: 200 MİLYON YTL
20) Web sayfası ve satış ofisi telefonu: 216- 681 05 06-7-8
www.upriseelite.com