Vakıf GYO, ICONOVA’ya ortak oldu!

Vakıf GYO, ICONOVA’ya ortak oldu!Vakıf GYO, ülkemizin önde gelen konut ve yaşam alanlarından biri olan ICONOVA’yı Gaziantep’e kazandıran Şireci&Acarsan’a ortak oldu.


Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO),  Gaziantep’in prestij projesi ICONOVA’ya ortak oldu. Vakıf GYO ile Şireci&Acarsan ortaklığında yapımı tek etapta tamamlanacak ICONOVA projesi için büyük bir anlaşma imzalandı. 

Gayrimenkul sektörünün İstanbul dışına çıktığını ifade eden Vakıf GYO Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Birdal, "Gayrimenkul sektörü, son zamanlarda İstanbul dışına çıkarak hem yatırımlarını çeşitlendiriyor hem de gelişen Anadolu illerinden gelen markalı konut taleplerine yatırımlarla cevap vermeye çalışıyor. Vakıf GYO olarak biz de İstanbul dışında ilk yatırımımıza İzmir’de başladık. Şimdi ise Gaziantep’le devam ediyoruz. Bu anlamda Anadolu’nun ekonomik potansiyeline ve gücüne güveniyoruz. Çalışkan ve üretken insanların şehri Gaziantep, Türkiye ekonomisinin can damarlarından biri. Bu kentin vizyonuna yakışır, kaliteli ve çok yönlü bir yaşam alanı olan ICONOVA’yla yaptığımız iş birliği bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en önemli yatırımlarımızdan biri oldu. Gaziantep’in en köklü şirketleriyle bölgeye böylesine kaliteli bir proje kazandıracağımız için son derece mutluyuz" şeklinde konuştu. 

Gaziantep’in başarılı iş adamlarından Hanifi Şireci ve Mesut Acar da "Gaziantep’in simge yapısı ICONOVA’ya Vakıf GYO’nun güveni ve yatırımı, yaptığımız işin ne kadar kaliteli olduğunun net bir kanıtı" dedi.  Mesut Acar da, "Vakıf GYO ile Şireci&Acarsan birlikteliği hem Gaziantep hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Güçlü ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

ICONOVA projesi kısa zaman içinde teslim edilecek. Proje 570 daire ve 31 ticari alan içeren 7 kuleden oluşuyor. 

http://www.iconova.com.tr/