Vakıf Katılım Sivas Şubesi açıldı!

Vakıf Katılım Sivas Şubesi açıldı!

Vakıf Katılım Sivas Bankalar Caddesi'nde şube açtı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, hedeflerinin 75 şubeye ulaşmak olduğunu kaydetti.Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, "81 ile yayılma potansiyelimiz var ama doğal olarak illerin ekonomik potansiyelini baz alıp zaman boyutu içinde bu hedefimize ulaşmış olacağız. 75 şubeye ulaşarak, bu yılı kapatmayı düşünüyoruz." dedi.


Bankalar Caddesi'nde hizmete giren Vakıf Katılım Sivas Şubesi'nin açılışı Vali Yardımcısı Can Aksoy, Belediye Başkanı Sami Aydın ve Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş tarafından gerçekleştirildi.


Göktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugüne kadar 46 şube açtıklarını belirterek, "Aslında Sivas şubesi 41. şubemiz ama açılışını yeni yapıyoruz. Türkiye genelinde 26 ilde faaliyet gösteriyoruz. Şubelerin önemli bir kısmı İstanbul ve Ankara'da 81 ile yayılma potansiyelimiz var ama doğal olarak illerin ekonomik potansiyelini baz alıp zaman boyutu içinde bu hedefimize ulaşmış olacağız. 75 şubeye ulaşarak, bu yılı kapatmayı düşünüyoruz." diye konuştu.


Sivas'ın önemli bir şube olduğunu aktaran Göktaş, "Sivas, katılım bankalarının başarılı olduğu ve teveccüh gösterilen bir şehir. Vakıf Katılım olarak ana hedefimiz, genel itibarıyla o ilde topladığımız kaynakları yine o ilde değerlendirmek. İlin ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz. Kamu eliyle açılan ikinci katılım bankasıyız." ifadesini kullandı.


Katılım bankalarına yeni bir soluk getirme hedefinde olduklarını, Vakıf Katılım'ın 2017'nin ilk çeyreğinde 25 milyon lira kar elde ederek önemli bir başarıya imza attıklarını bildiren Göktaş, şunları söyledi:


"Kısa sürede ulaştığımız yüksek ivmeli büyüme, ileriye dönük heyecanımızı ve şevkimizi daha da artırıyor. Vakıf Katılım olarak çıktığımız yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Sivas'ın yanında olacağız ve kalkınmasına katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz."AA