Vira İstanbul'da metrekaresi 3 bin 100 TL'ye!

Vira İstanbul'da metrekaresi 3 bin 100 TL'ye! Vira İstanbul'da metrekaresi 3 bin 100 TL'ye!

Gül Proje, Beylikdüzü’ndeki yeni projesi “Viraistanbul’’u tanıttı. 630 milyon TL’lik yatırım değeri olan projede, lansmana özel olarak metrekare fiyatı ise 3 bin 100 TL olarak belirlendi.Gül Proje, Beylikdüzü Kavaklı bölgesinde belediyenin arazisinde 1.156 konut ve 39 cadde mağazasından oluşan Viraİstanbul projesinin satışlarına başladı. Toplam 630 milyon liralık yatırımla hayata geçecek proje kapsamında, belediyeye 202 milyon lira hasılat garantisi verildi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 92 bin metrekarelik araziyi birkaç yıl önce satmayı düşündüklerini belirterek, “Satsaydık, garanti edilen miktarın yarısına satmış olacaktık. Belediyelerin arazileri satıp süreçten çıkmasını doğru bulmuyorum. Halk adına da sürecin içinde olmak gerekiyor” dedi. Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül ve Gül Proje Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sönmez Aydın, proje hakkında bilgi verdi.


32 daire satıldı


Viraİstanbul projesinin Kavaklı sahil bölgesinde 92 bin metrekarelik arazide yer aldığını ifade eden Gül, şunları söyledi: “Arazinin 74 bin 500 metrekarelik kısmını peyzaj alanları ve sosyal donatılar oluşturuyor. 17 blok halinde yükselecek 1.156 konut ve 39 cadde mağazasından oluşacak projemizde metrekare fiyatları lansmana özel olarak 3 bin 100 TL’den başlayacak.” Projede daire fiyatları 220 bin liradan başlıyor. Daireler, 50 metrekareden 200 metrekareye kadar 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 seçeneklerinden oluşuyor. Şu ana kadar projeden 32 daire satıldı. Deniz manzarası da bulunan projenin 2018 yılının aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.


YEŞİL ALANI BOL


Viraİstanbul’un arazisinin yüzde 81’i yeşil alan için ayrıldı. Yani, 92 bin metrekarelik arazinin 74 bin 500 metrekaresi yeşil alandan oluşacak. Beylikdüzü’nün içinden başlayıp Yakuplu sahiline kadar uzanan yeşil vadinin bitişiğinde yer alan proje, West İstanbul Marina’ya da yakın konumda bulunuyor.


En büyük yeşil alan Beylikdüzü’nde


Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi’nin 1 milyon metrekarelik Yaşam Vadisi’ne hayat verdiğini ve bu projenin 170 bin metrekarelik kısmının kasım ayı sonuna kadar açılacağını söyledi. Vadide, Japon ve Aromatik Bitkiler Bahçesi, bisiklet yolları, egzersiz alanları, şelale, gölet, balık tutma platformları, göl restoranı, sanat atölyeleri ve tiyatro alanları yer aldığını anlatan İmamoğlu “Beylikdüzü’nde 3.5 milyon metrekare yeşil alan bulunuyor. 600 bin metrekarelik yeşil alan üretimimiz daha olacak. Beylikdüzü’nde kişibaşına 12.5 metrekare yeşil alan düşüyor. İstanbul’un birçok ilçesinde bu rakamın yarısına bile erişilemiyor. Beylikdüzü sadece E5 hattı ile düşünülüyor ama 13 kilometrelik sahil hattı da bulunuyor. Biz 6 kilometrelik sahil hattını halka buluşturmak için çalışma yapıyoruz” diye konuştu.


Star


Web: http://viraistanbul.com.tr/