13 / 08 / 2022

Workindo, Doğuş İnşaat’ın Ukrayna projesine insan kaynağı sağlayacak!

Workindo, Doğuş İnşaat’ın Ukrayna projesine insan kaynağı sağlayacak!

Yerli girişim Workindocom, Doğuş İnşaat’ın Ukrayna’da hayata geçireceği köprü inşaatı projesine Ukrayna’dan insan kaynağı sağlayacak.İnşaat sektörünün pazaryeri ve online kariyer platformu Workindocom, Ukrayna'nın en önemli projeleri arasında yer alan ve Kremençuk kentinde Doğuş İnşaat tarafından inşa edilecek karayolu köprüsüne aynı şehirde yaşayan yerli iş gücünden yararlanarak 1000 kişilik insan kaynağı desteği sağlayacak.

Firma, Workindocom üzerinden çevirmen, HSE mühendisi, teknik ofis müdürü, teknik ressam, dizayn mühendisi gibi birçok branş için Kremençuk’ta yaşayan ve köprünün inşasında görev alacak olan personel ilanı verdi.  

Toplam 2 kilometre uzunluğundaki karayolu köprü projesiyle, Kremençuk Bölgesi’ne 720 metre uzunluğunda bir adet eğik askı köprü ve yaklaşım viyadükleri kazandırılacak. Yeni Kremençuk Köprüsü, Doğuş İnşaat’ın Ukrayna’da gerçekleştirdiği; Dinyeper Demiryolu ve Otoyol Köprüsü, Borispol Uluslararası Havalimanı, Zaporizhzhya Leftbank Atıksu Arıtma Tesisi’ne yönelik çalışmalarından sonra dördüncü büyük proje konumunda.

Workindo, Doğuş İnşaat’ın Ukrayna projesine insan kaynağı sağlayacak!

“Proje Neredeyse İş Gücünü Oradan Sağlıyoruz”

Böyle bir projede Doğuş İnşaat ile işbirliği yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Workindocom CEO’su Erhan Kocabaş, “Öncelikle Doğuş İnşaat’ı böylesine önemli bir projeye imza atacak olmalarından dolayı tebrik ediyorum. İnşaat ve müteahhitlik sektöründe gerçekleştirdikleri altyapı ve üstyapı projeleriyle dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Doğuş İnşaat’ın bu projede insan kaynağı desteği için bizimle işbirliği yapmak istemesi bizi çok heyecanlandırdı. Rusya ve Rusça konuşulan pazarlara girme stratejimiz doğrultusunda bu projenin bize çok katkıları olacağını düşünüyorum.

Workindo, bu projede Ukrayna’daki iş gücünden faydalanarak insan kaynağı bulacak. Yani Ukraynalı hatta Kremençuk’ta yaşayanları bu projede çalışmak için yönlendireceğiz. Hakim olduğumuz coğrafyalarda projenin yapıldığı bölgelerden insan kaynağı sağlayabiliyoruz ve oradaki insanlara istihdam yolu açıyoruz. Bu çok önemli bir nokta ve kısa zamanda kat ettiğimiz mesafe bizi gururlandırıyor.

Bu yıl global alanda ve Türkiye’de yapılacak birçok yeni projede çeşitli işbirlikleri yaparak Workindo’nun sektörde referans noktası olması için çalışacağız. Disiplinli bir ekip çalışmasıyla hedeflerimizi bir bir gerçekleştireceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

 

Workindo üye sayısını artırmaya devam ediyor!