Yabancılar en çok İstanbul'dan ev arıyor!

Yabancılar en çok İstanbul'dan ev arıyor! Yabancılar en çok İstanbul'dan ev arıyor!

sahibinden.com Ocak 2017 Emlak değerlemesine göre nüfusa göre en büyük illerde yaşayanlar için konut arayışında İstanbul ilk sırada ipi çekiyor. Yabancı yatırımcılar içinde İstanbul en önde.



sahibinden.com verilerine göre, İstanbul’daki konutlar en çok Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve  Adana  illerinde inceleniyor.


Avrupa’nın önemli şehirlerinde yaşayanlar da İstanbul’daki konutları takip ediyor. Buna göre İstanbul’da en çok konut arayan Avrupa şehirleri, Londra, Viyana ve Berlin olarak sıralanıyor.


sahibinden.com verilerine göre, İstanbullular ise İstanbul’a yakın illerdeki konutları daha fazla inceliyor. Buna göre Kocaeli, Tekirdağ, Bursa ve Sakarya İstanbullular tarafından en fazla konutun incelendiği iller olarak öne çıkıyor. İstanbullular ayrıca daha çok tatillerde tercih edilen illerdeki konutlara da ilgi gösteriyor. Buna göre İzmir, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale illerinde de konut arayışlarını sürdürüyor.


Haber AA'da şu şekilde yer aldı

sahibinden.com verilerine göre ocak ayında nüfusu yoğun illerde yaşayanlar İstanbul'daki evleri, İstanbullular ise yakın şehirlerdeki evleri inceledi.


sahibinden.com'un yayınladığı Ocak 2017 Emlak kategorisi trafik verilerine göre, İstanbul'daki konutlar en çok Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana'da inceleniyor. Avrupa'nın önemli şehirlerinde yaşayanlar da İstanbul'daki konutları takip ediyor. Buna göre İstanbul'da en çok konut arayan Avrupa şehirleri, Londra, Viyana ve Berlin olarak sıralanıyor.


İstanbullular ise yakın illerdeki konutları daha fazla inceliyor. Buna göre Kocaeli, Tekirdağ, Bursa ve Sakarya İstanbullular tarafından en fazla konutun incelendiği iller olarak öne çıkıyor. İstanbullular ayrıca daha çok tatillerde tercih edilen illerdeki konutlara da ilgi gösteriyor. Buna göre  İstanbullular İzmir, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale illerinde de konut arayışlarını sürdürüyor. 


AA