Yalova Termal Palace 2018 başında açılıyor!

Yalova Termal Palace 2018 başında açılıyor! Yalova Termal Palace 2018 başında açılıyor!

Karaderili Şirketler Group’un, 180 milyon dolarlık yatırım bedeli ile 2014 yılında temelini attığı 2 bin 200 yatak kapasiteli Yalova Termal Palace 2018 başında açılıyor.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

 

Karaderili Şirketler Group’un, 180 milyon dolarlık yatırım bedeli ile 2014 yılında temelini attığı 2 bin 200 yatak kapasiteli Yalova Termal Palace’ın inşaatında son aşamaya geçildi. 5 yıldızlı olarak hayata geçirilen ancak hizmet kalitesi nedeni ile uzmanlarca 7 yıldızlı otel olarak tanımlanan Yalova Termal Palace, getirdiği yeniliklerle bölge turizmi ve otellerinin de kalite çizgisini artıracak.

 

Devre mülk kısmının tamamlandığı ve kullanımın başladığı projede otel bölümünün inşaatı ise yüzde 80 oranında tamamlandı. Yüzde 60’ını Ortadoğulu yatırımcıların satın aldığı devre mülk kısmı, hizmet vermeye devam ederken otelin de en önemli müşteri kesiminin ise yine Körfez bölgesinden gelecek turistler olacağı belirtiliyor.

 

55 bin metrekarelik arsa üzerinde hayata geçirilen ve yılda 700 bin turisti ağırlamayı hedefleyen Yalova Termal Palace, daha açılmadan bölge insanına kazandırmaya başladı. Devre mülke gelen turistler çevreden alışverişi yaparak alışverişi canlandırırken gayrimenkul ve arsa değerleri ise 4 yıl içinde yüzde 500 oranında arttı.

 

Odaların teşrifatını birinci sınıf malzemelerle hiçbir maliyetten kaçmadan yapan Karaderlili Group, Bodrum, Kuşadası ve Kütahya’daki otelleri ile başladığı serüveninde bu projenin ‘ustalık eseri’ olması için çaba harcadı. Bu nedenle kaliteden ödün vermediklerini belirten Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, 2016 yılının başında otelin pazarlaması için özellikle Avrupa, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da 15 ayrı satış ofisi kurduklarını 1 yıl içinde Yalova nüfusu kadar yani 700 bin kişiyi getirmeyi planladıklarını Yalova Termal Palace’ın aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin de en önemli iş ve toplantı merkezi olmaya aday olduğunu da sözlerine ekledi.

20 milyon dolarlık gelir sağlayacak

İstanbul’a en yakın termal su bölgesi olma özelliğini taşıyan Yalova’nın turizm kapasitesini 3’e katlayacak olan Yalova Termal Palace’ın katma değerini özetleyen Orhan Karaderili konuyla ilgili olarak, ‘’Yalova, yatırım yapılması konusunda çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından yüksek potansiyele sahip. Turistler geldiklerinde sadece otelde kalmıyor. Yalova ve yakın illeri de gezmek istiyorlar. Bu durum da Yalova bölgesi ve yakın şehirlerin ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Turistlerin Yalova ve yakın şehirlerde yapacakları alışverişlerle bölge ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz. Doğrudan Yalova’ya gelen turistlerimiz de İstanbul’u da kapsayacak şekilde paket turlar düzenlemeyi planlıyoruz‘’ dedi.

 

Yalova Termal Palace, hedef kitle olarak Ortadoğu’yu belirlese de Amerika’dan Avrupa Birliğine ve Asya ülkelerine kadar geniş kapsamlı bir pazarlama faaliyetine girişti. Küresel çapta etkin olan acentelerle anlaşmalar imzaladıklarını belirten Karaderili, ‘’Bu çabalarımızla dünyanın en kaliteli termal sularını kullanıma sunan tesisimizi ve Türkiye’nin doğal hazinesini herkese tanıtmayı hedefliyoruz. Bizim amacımız biz kazanırken ülkemizin de kazanması’’dedi.

 

Otel 7 yıldız standardında

 

Otelin 2018 yılının başlarında kapılarını açağını belirten Karaderili, 7 yıldız standartlarında hizmet kalitesi sunmayı hedeflediklerini söyledi. Karaderili, “Türkiye'de Turizm Bakanlığına göre alabileceğimiz en üst yıldız sayısı standart 5'tir. Bizim tabelamızda da 5 yıldız görülecek. Ancak Türkiye'de öyle tesisler var ki, 7 yıldız standartlarında hizmet veriyor. Biz de bu kalitede hizmet veren tesislerden bir tanesi olmaya adayız" diye konuştu.

Türkiye’nin kongre oteliyiz

Otelin hedef olarak turizme yönelik olduğunu da dile getiren Karaderili, yaptıkları yatırımlarla iş dünyasının büyük ihtiyaç duyduğu kongre ve seminer alanlarını da hizmete sokacaklarını belirtti. İstanbul’a 1 saatlik mesafede bu kadar büyük bir termal otelin olmadığı belirten Karaderili, “Aynı anda 4-5 bin kişinin katıldığı seminerler başka ülkelere gidiyor. Biz bu yatırımla hem uluslararası hem de İstanbul’da seminer ve kongre yapmak isteyenlerin mekân sorununu çözüyoruz” dedi

Karaderili, "Aynı anda 4 bin 500 kişilik kongre ve toplantıların yapılabileceği salonumuz mevcut. İçerisinde çeviri odaları var. Bu salon aynı zamanda 4'e bölünüp daha küçük gruplara hitap edebilecek seviyelere gelebiliyor. Bunun haricinde, 6 tane daha toplantı salonumuz var” dedi.

"LÜKS TERMAL"İN MARKASI KARADERİLİ

20 senedir sağlık turizmi alanında hizmet veren Karaderili Şirketler Grubu, sağlık turizminin yükselen yıldızı olan ülkemiz de ‘termal turizm’ alanında en büyük yatırımı yapan şirketlerin başında yer alıyor. Termal otellerin de "lüks tatil" sunabileceğini gösteren tesisler geliştiren Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, sağlık turizminin gelişme gösterdiğini söyleyerek, "Türkiye, termal sularıyla ünlü bir ülke. Biz bu termal sularla şifa bulurken verilen tesis hizmetini 'tatil' haline getirmeyi hedefliyor. Tesislerimizde sadece hastalığı olan tedavi olmaya gelmiyor, tatil ihtiyacı olanlar da kendilerini yenileyebiliyor" dedi.

Sağlık turizminde iddialı

Bir diğer hitap edecekleri kesimin termal su kaynağına sahip olmaları sebebiyle sağlık turizmi olacağını sözlerine ekleyen Karaderili ‘’Kireçlenmeden kaynaklı eklem yeri ağrıları olan misafirlerimiz bizi rahatlıkla tercih edebilecekler. Ana binanın altında toplam 6000 metre karelik bir spa alanımız var. Burada biz aynı zamanda kür merkezi olarak da faaliyet göstereceğiz. Bu kür merkezinde çok çeşitli ve farklı sıcaklıklarda havuzlarımızda olacak" dedi.

Dünyanın her yerinde tatil imkânı

Uluslararası oteller zinciri RCI’ın diğer otellerine de üye olan Karaderili Group, Yalova Termal Palace projesini de bu zincire dâhil etti. Böylece dünyanın diğer ülkelerinden zincire üye olan kişiler Yalova Termal Palace ve grubun diğer otellerinde de tatillerini geçirecek. Aynısı Yalova Termal Palace’dan devre mülk alan vatandaşlar için de geçerli olacak. Bu kişiler dünyanın istedikleri bir yerinde RCI’ın sahibi olduğu devre mülklerde tatillerini geçirecek.