Yazlık evlere zam yağdı!

Yazlık evlere zam yağdı!Koronavirüs süreci boyunca yazlık evlere talep yükseldi. Ev fiyatları en çok Muğla, Aydın ve Antalya'da artış gösterdi...


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi süreci boyunca yazlık ev fiyatlarına zam yağdı. Konut fiyatlarının en çok arttığı iller Muğla, Aydın ve Antalya oldu. 

Yazlık evlere zam yağdı!

Takvim'de yer alan habere göre; Mayıs ayı sonu itibariyle ülkemizde konut satış fiyatlarında yıllık değer artışı yüzde 30.4 oldu. Muğla'da artış yüzde 59.2'ye ulaşırken, ortalama konut metrekare satış fiyatı 7 bin 945, ortalama konut satış fiyatı 916 bin 500 lira oldu. 

Yazlık evlere zam yağdı!

Listenin ikinci sırasında yer alan Aydın'da ev fiyatları yüzde 56.2 değerlendi. Bölgede ortalama konut metrekare satış fiyatı 4 bin 335, ortalama konut satış fiyatı 529 bin 200 lira oldu. Turistlerin gözdesi Antalya şehrimizde ise evler yüzde 45.7 değerlenirken, ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 894, ortalama konut satış fiyatı 440 bin 625 lira olarak açıklandı. 

Yazlık evlere zam yağdı!

Mayıs ayında en çok konutun satıldığı İstanbul'da konutlar yüzde 23.7 değerlenirken, ortalama metrekare fiyatı 4 bin 665 liraya ulaştı. 

Yazlık kiralarına pandemi etkisi!

Yazlık evin de vergisi var!