01 / 02 / 2023

YDA Group’a Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı!

YDA Group’a Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı!

Kazakistan’da başarılı projeler hayata geçiren YDA Group’a ülkenin sosyo ekonomik kalkınmasına üstün katkılarından dolayı "Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı" ödülü verildi.YDA Group’a Kazakistan'dan Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı verildi. YDA Group tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kazakistan Bağımsızlık Günü'nde düzenlenen törene YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan katılım gösterdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Hüseyin Arslan’a, Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından tevdi edilen "Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı"nı Kazakistan Başbakanı Askar Mamin takdim etti.

Dünyanın birçok ülkesinde büyük projeler hayata geçiren şirketler topluluğu olarak, yurt dışı faaliyetlerindeki en önemli kilometre taşının Kazakistan’da yatırım yapmaya başladıkları 2001 yılı olduğunu dile getiren Arslan, "Türk dünyasının aksakalı, Nursultan Nazarbayev’in yabancı yatırımcıları teşvik etmek için elverişli ortamları oluşturan politikaları sayesinde, 19 yıldır Kazakistan’da çok güzel projelere imza attık, atmaya da devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

Hüseyin Arslan, ortak tarih ve kardeşlik bağlarından aldıkları güçle her geçen yıl daha da ileri düzeye taşıdıkları Kazakistan-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Başbakan Mamin’in çok büyük destek verdiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Bundan sonra da Ulu Kazak bozkırında Türk-Kazak kardeşliği ve dostluğunun sembolü olabilecek çok daha büyük projelere ve başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Türk iş adamı olarak devlet ödül töreninde 'Kazakistan Devlet Onur Madalyası–Dostluk Nişanı'na layık görülmemizden büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum."

Hizmete açılan Türkistan Uluslararası Havalimanı ile Aktau Uluslararası Havalimanı’nın işletmecisi ve yatırımcısı olan YDA Group, Kazakistan’da kamu özel iş birliği modeliyle dört şehir hastanesinin yapımını sürdürüyor.

Ankara YDA Center'da son durum ne?
Geri Dön