04 / 02 / 2023

Yenibosna'da yaşam Yasemin Konakları ile değişecek

Yenibosna'da yaşam Yasemin Konakları ile değişecek

Pelican Hill, Metroport gibi projelere imza atan Gül, Keleşoğlu ve Mutlu İnşaat, kalitesini ve tarzını Yasemin Konakları'yla Yenibosna'ya taşıyor.Sahipleri Gümüşhaneli olan 3 inşaat devi Gül, Keleşoğlu ve Mutlu İnşaat, Yenibosna'da Yasemin Konakları adıyla yeni bir yaşam alanı kuruyor. Pelican Hill, Metroport, Ataköy Konakları, Ginza Residance, Kule 29, Mutlu Konakları gibi birbirinden seçkin konut ve alışveriş merkezi projeleriyle özellikle Florya ve Yeşilköy'deki villalarıyla dikkat çeken üç dev firma şimdi de kalitesini Yenibosna'ya taşıyor. Güneşli'de radar mevkiinde yer alan Yasemin Konakları, Yenibosna'da içinde fitness centerdan açık-kapalı havuza ve 24 saat güvenliğe kadar pek çok sosyal alan bulunan ilk proje olma özelliği taşıyor.

Fiyatlar 310-440 bin YTL

269 daireden oluşacak projede 1. ve 2. etap olmak üzere 4+1-3+1-2+1 konut ve 49 adet çeşitli metrekarelerde işyeri bulunuyor. 3+1'lerde fiyat 380-440 bin YTL, 2+1'lerde ise 310-390 bin YTL arasında değişiyor. Yaklaşık 9 ay önce yapımına başlanan proje Ağustos 2008'de tamamlanacak. Mayıs'ta biten dairelerde hayat başlayacak. Yasemin Konakları Satış Müdürü Mete Van bölgede bu tür projelere uygun yeterli arazinin olmadığına dikkat çekerek bu durumun Yasemin Konakları'nın değerini arttırdığını öne sürdü. Ayrıca inşaatı devam eden konutların tam karşısında yaklaşık 4 bin metrekare kapalı alana sahip iş merkezi yapımına çok yakında başladıklarını söyledi.

Havuz yeraltında

Mete Van projede araçlar gibi havuzun da muhafazakar aile yapısı dikkate alınarak yeraltına alındığını bildirerek şöyle konuştu: "Havuzu aşağıya indiriyoruz. Araçlar etrafında dolaşacak, o bir kompleks olarak ortada duracak. Kapalı olacak. Belli günlerde kadınlara, belli günlerde erkeklere açık olacak. Bu tip ailelerin tercihleri dikkate alınarak bloklar birbirine tam yapıştırılmamış. 7-12 metre aralıkları var. İhtiyaç olan balkonlar ve mutfak balkonları bahçeye bakıyor. 19.5 dönümün 7.5 dönümü yeşil alan."

Bir tekstilci 6 daire aldı

Güneşli'deki Doğu Sanayi Sitesi projeye yakın olduğu için müşterilerin daha çok çevredeki sanayicilerden oluştuğunu belirten Mete Van, ismini açıklayamayacakları bir tekstilciye 5-6 tane daire sattıklarını söyledi. Van, çevredeki sanayicilerin istedikleri kalite ve güvende bir konsept olduğu için kendilerini tercih ettiklerini belirtirken, herhangi bir reklam ve medya planlaması olmadan, konutların yüzde 50'den fazlasının satıldığını kaydetti.

Huzurlu bir hayat isteyenlerin tercihi

Yasemin konaklarına muhafazakar kesimin daha çok ilgi gösterdiğini anlatan Mete Van, bu ilginin projenin bu tür ailelere yönelik konsepti, güvenlik koşulları ve kalitesinden kaynaklandığını ifade etti. Projede 1+1 dairenin olmadığına vurgu yapan Van; "Bu grup 1+1 yapmaz. Hiçbir projesinde göremezsiniz. 4+1'lerimiz var ama 1+1 yok. Konutlar ailelerin huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir şekilde projelendirildi" diye konuştu. (Yeni Şafak)
Geri Dön