Yıldırım kentsel dönüşümünde öncelik mahalle kültürü!

Yıldırım kentsel dönüşümünde öncelik mahalle kültürü!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Hacivat Mahallesi'nde sahur programına katıldı.Programda konuşan Başkan Edebali kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli kıstaslarının mahalle kültürünü yaşatmak olduğunu vurguladı.


'İdeal şehir Yıldırım' hedefi doğrultusunda ilçe sakinleri ile her fırsatta bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Hacivat Mahallesi'nde sahur programına katıldı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği sahur programında Hacivat Mahallesi sakinleri ile aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Mübarek Ramazan ayının maneviyatında Yıldırım’ı daha iyi noktalara taşımak hepimizin görevi. Bu kutsal ayı hemşehrilerimizle birlikte bir arada yaşamak, birlik, beraberlik ve dayanışmanın şehri Yıldırım'ın en güzel tarafını yansıtıyor" dedi.


'MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYORUZ'


Sahur programında özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda ilçe sakinlerinden gelen soruları cevaplandıran Başkan Edebali, Yıldırım’ın yüzde 33’ünü kapsayacak kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli kıstaslarının mahalle kültürünü yaşatmak olduğunu vurguladı. Başkan Edebali, “Son yıllarda, dayanışma ve paylaşmanın esas olduğu mahalle kültürünün yerini, komşularının birbirini tanımadığı, insanların birbirlerine selam dahi vermediği apartman kültürü aldı. Bizi biz yapan en önemli unsur olan değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına kentsel dönüşümümüzün merkezinde, insanların arasındaki ilişkilerin güçlü ve paylaşımlarının üst seviyede olduğu mahalle kültürünü yaşatmak yer alacak” dedi.


A Gazete BursaHaber Bursa Hakimiyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebaii, ramazan ayında ilçe sakinleri ile sahur programlarında bir araya gelmeye devam ediyor.


KENTSEL DÖNÜŞÜM KISTASI 

Sahur programında özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda ilçe sakinlerinden gelen sorulan cevaplandıran Başkan Edebaii, Yıldırım'ın yüzde 33'ünü kapsayacak kentsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli kıstaslarının mahalle kültürünü yaşatmak olduğunu vurguladı Başkan Edebali, "Bizi biz yapan en önemli unsur olan değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına kentsel dönüşümümüzün merkezinde, insanların arasındaki ilişkilerin güçlü ve paylaşımlarının üst seviyede olduğu mahalle kültürünü yaşatmak yer alacak" dedi. 


Bursa Hakimiyet