Yıllık gelir vergisi beyannamesi verme dönemi 1 Şubat'ta başladı!

Yıllık gelir vergisi beyannamesi verme dönemi 1 Şubat'ta başladı! Yıllık gelir vergisi beyannamesi verme dönemi 1 Şubat'ta başladı!

Geliri, sadece Basit Usulde tespit edilen ticari kazançlardan ibaret olan mükellefleri için beyanname verme süresi 1 ŞUBAT 2014 tarihinde başladı. Süreç 25 Şubat'a kadar devam edecek...

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;Mükelleflerimiz 2013 yılı kazançlarına ilişkin beyannamelerini, 1 ŞUBAT - 25 ŞUBAT tarihleri arasında (25 Şubat günü mesai bitimine kadar) bağlı bulundukları vergi dairelerine verebilirler. 

 

Şubat ayı içerisinde verilecek beyannameler üzerinden hesaplanan gelir vergisi, ŞUBAT ve HAZİRAN aylarında olmak üzere, vergi tahsiline yetkili olan banka şubeleri, bağlı bulunulan vergi dairesi veya bağlı bulunulan vergi dairesinin bildirilmesi şartı ile herhangi bir vergi dairesine iki eşit taksitte ödenebilecektir. 

 

Ayrıca, Basit Usule tabi mükelleflerimizin vergisel yükümlülüklerini yerine getirirken faydalanmaları amacıyla Başkalığımızca hazırlanan "Basit Usule Tabi Mükellefler İçin Vergi Rehberi"ne vergi dairelerinden ve Başkanlığımız internet adresinde yer alan Form ve Yayınlar kısmından ulaşılabilir.