Yüksek hızlı tren projelerine 2,2 milyar liralık yatırım!

Yüksek hızlı tren projelerine 2,2 milyar liralık yatırım! Yüksek hızlı tren projelerine 2,2 milyar liralık yatırım!

TCDD'nin 2019 Yılı Yatırım Programı'nda bulunan ödeneklerinin yüzde 56'sı yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine yapılacak.Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü'nün 2019 Yılı Yatırım Programı'nda bulunan ödeneklerinin yaklaşık yüzde 56'sı yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine yapılacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, TCDD'ye 3,9 milyar lira, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek diğer demiryolu projelerine 3,1 milyar lira, TCDD Taşımacılık AŞ'ye 495,5 milyon lira olmak üzere demiryolu ulaştırmasına bu yıl toplam 7,5 milyar liralık yatırım yapılması planlanıyor.

2019 yılında TCDD'ye ayrılan yatırım bütçesinin önemli bir bölümü yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine ayrılacak. 

Yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine bu yıl yaklaşık 2,2 milyar liralık yatırım yapılacak. TCDD'nin yatırım ödeneğinin yüzde 56’sı yüksek hızlı ve hızlı tren projelerine harmaca yapılacak. 

Projeler içinde en fazla ödenek, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı için ayrıldı. Türkiye'nin devam eden en önemli hızlı tren projelerinden Ankara-Sivas YHT hattına, bu yıl 1 milyar 30 milyon lira yatırım yapılacak. Proje tutarı 21,4 milyar lira olan Ankara-İstanbul Hızlı Tren hattı için bu yıl 353 milyon 989 bin lira yatırım yapılması planlanıyor.

2019 Yılı Yatırım Programı açıklandı!

Ulaştırmada 'aslan payı' demir yollarının!