Yunan Akor şirketi, Trakya otoyolunu 25 ayda yapacak!

Yunan Akor şirketi, Trakya otoyolunu 25 ayda yapacak!Yunan Akor şirketi, inşaatını yapacağı Trakya otoyolunu 25 aydan kısa sürede tamamlama sözü verdiBulgaristan'da otoyol ihalesini kazanan Yunan Akor şirketi, inşaatını yapacağı Trakya otoyolunun 35 kilometrelik bölümünü 25 aydan kısa sürede tamamlama sözü verdi.

Firma yetkilileri, Sofya'da Sheraton otelinde düzenledikleri basın toplantısında, uluslararası E-5 otoyolunun Yeni Zağara ile Yambol kentleri arasındaki bölümünün inşaat organizasyonunu tanıttı.

Firmanın Bulgaristan Temsilcisi ve Proje Müdürü Nikolaos Haciteodosiu, çalışmalarında, taşeron firmaların hizmetlerinden yararlanmadan kendi kapasiteleriyle çalışacaklarını belirterek, "35 kilometrelik otoyolun bu bölümünü, öngörülen 25 aydan daha kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

Bulgaristan'daki 900 kişilik firma personelinin yüzde 85'inin Bulgar olduğunu belirten Haciteodosiu, şantiyede ayrıca 1000 Bulgar işçisine daha istihdam sağlayacaklarını belirtti.

Yunanistan'daki karayolu altyapısının yüzde 70'ini inşaat eden Akor'un, Bulgaristan'da bundan sonra açılacak tüm büyük otoyol yapım ihalelerine katılacağı da belirtildi.
AA