28 / 03 / 2023

Yunanistan’dan kritik deprem açıklaması: 10 bin bina riskli!

Yunanistan’dan kritik deprem açıklaması: 10 bin bina riskli!

Ege Denizi açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem, Yunan adası Sisam adasında da can kaybı ve hasara sebep olurken, Yunanistan Depremden Korunma Teşkilatı Başkanı Efthymios Lekkas, ülke genelinde 10 bin binanın tehlike altında olduğunu açıkladı.Ege Denizi açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem, Yunan adası Sisam adasında da can kaybı ve hasara sebep olurken, Yunanistan Depremden Korunma Teşkilatı Başkanı Efthymios Lekkas, ülke genelinde 10 bin binanın tehlike altında olduğunu açıkladı.

Merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki deprem, Yunan adası Sisam (Samos) Adası’nda 2 kişinin yaşamını yitirmesine, 19 kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Sözcü'de yer alan habere göre; deprem sonrası adada bulunan binaların durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yunanistan Depremden Korunma Teşkilatı Başkanı Efthymios Lekkas, deprem sonrası yaklaşık 300´in kullanılamaz hale geldiğini kaydetti.

10 BİN BİNA RİSK ALTINDA

Lekkas, deprem sonrasında yapılan incelemeye göre, ülke genelinde 10 bin binanın yüksek risk taşıdığını belirlediklerini açıkladı. Lekkas, depremin vurduğu bir başka kent olan Vathi’deki duruma ilişkin ise, “Zor bir durum. Kolay değil, çünkü 2- 3 bin kişi deprem riski ile karşı karşıya… Gerekli önlemi almak için çalışmalara başladık” diye konuştu.

İzmir'deki deprem Yunanistan'daki evleri de yıktı!
Geri Dön