30 / 11 / 2023

Yüreğir Kışla Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm kurası bugün çekiliyor!

Yüreğir Kışla Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm kurası bugün çekiliyor!

Yüreğir Belediyesi´nin başlattığı Kentsel Dönüşüm hamlesinin ilk ayağı olan Kışla Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı. Noter huzurunda hak sahiplerinin yeni yuvalarının belirleneceği kura bugün çekilecek.Yüreğir Belediyesi´nin başlattığı Kentsel Dönüşüm hamlesinin ilk ayağı olan Kışla Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı. Noter huzurunda hak sahiplerinin yeni yuvalarının belirleneceği kura heyecanı 10 Şubat Çarşamba günü saat 15.00´da Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi´nde gerçekleşecek. 

Kışla Mahallesi kentsel dönüşüm 1. etapta 324 konut yıkılarak yerine 772 konut ve 43 işyeri yapıldı. Çekilecek kura ile 354 konut hak sahiplerine dağıtılacak. Geriye kalan konutlar ise Kışla 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesinde bulunan, evleri yıkılacak olan konut sahiplerine verilecek. Kışla 2. Etap çalışmalarında ise 224 bina ve 415 bağımsız bölüm mevcut. Bu konutların yerine ise 669 daire, 28 işyeri yapılması planlanıyor. Proje içerisinde kapalı semt pazarı, park bahçe ve dinlenme alanları olacak.

Yüreğir´de kent yaşamına uygun projeler üreterek yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü bir kent durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bu hedef doğrultusunda ilçemizin 13 ayrı noktasında Kentsel Dönüşüm çalışmalarını başlattık. Özellikle Seyhan Nehri kıyısında uzanan Kışla Mahallesi´ndeki dönüşümle Kozan ve Sanayi Çarşısı´nın dönüşümü sadece Yüreğir´in değil tüm Adana´nın çehresini değiştirecek” şeklinde konuştu.

Yerinde dönüşümün dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu belirten Çelikcan şöyle devam etti:

"Biz bu projelere başlarken birinci önceliğimiz vatandaşlarımızın haklarının korunması oldu.  TOKİ  ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalarda bütün masrafları biz karşıladık. Vatandaşlarımıza fazla yük getirmemenin gayreti içerisinde olduk. Adana´da ilk olması nedeniyle birçok zorluklarla karşılaştık. Çok şükür bu zorlukları aşarak projemizin 1. etabının sonuna geldik. Vatandaşlarımız daha önce oturdukları dar sokakların olduğu eski binaların yerine yeşil alanı bol, park sorunu olmadan, yine yıllarca birlikte oturdukları komşularıyla ve modern konutlarda oturacaklar. Burada kazanan Yüreğirli oldu, vatandaşımız oldu. Biz ise vatandaşımıza hizmet etmenin ve görevimizi yapmanın manevi huzurunu yaşıyoruz" dedi.

Çekiliş törenine, Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Kentsel Dönüşüm Müdürü Mustafa Bakır, Uzman Orhan Mercan, Kura Sorumlusu Özgür Demir´de katılacak.


Adana Beş Ocak


Haber  Adana  Egemen Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Yüregir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın il çede başlattığı Kentsel Dönüşüm hamlesinin ilk ayağı olan Kışla Mahallesi 1. Etap çalışmasında mutlu sona ulaşıldı. 

Adana'da ilk yerinde dönüşüm projelerinden biri olan Kışla 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı. Noter huzurunda hak sahiplerinin yeni yuvalarının belirleneceği kura heyecanı 10 Şubat Çarşamba günü saat 15.00'da Yüregir Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Çekiliş için Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoglu. Kentsel Dönüşüm Müdürü Mustafa Bakır, Uzman Orhan mercan. Kura Sorumlusu Özgür Demir'de hazır bulunacak. 

Kışla Mahallesi kentsel dönüşüm 1. etapta 324 konut yıkılarak yerine 772 konut ve 43 işyeri yapıldı. Çekilecek kura ile 354 konut hak sahiplerine dağıtılacak. Geriye kalan konutlar ise Kışla 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesinde bulunan, evleri yıkılacak olan konut sahiplerine verilecek. Kışla 2. Etap çalışmalarında ise 224 bina ve 415 bağımsız bölüm mevcut. Bu konutların yerine ise 669 daire. 

28 işyeri yapılması planlanıyor. Proje içerisinde kapalı semt pazarı, park bahçe ve dinlenme alanları olacak. Yiiregir'de kent yaşamına uygun projeler üreterek yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü bir kent durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan "Bu hedef doğrultusunda ilçemizin 13 ayrı noktasında Kentsel Dönüşüm çalışmalarını başlattık. 

Özellikle Seyhan Nehri kıyısında uzanan Kışla Mahallesi'ndeki dönüşümle Kozan ve Sanayi Çarşısı'nm dönüşümü sadece Yüregir'in değil tüm Adana'nın çehresini değiştirecek." şeklinde konuştu. 

YÜREĞİRLİ KAZANDI 

Yerinde dönüşümün dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu belirten Yüregir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Biz bu projelere başlarken birinci önceliğimiz vatandaşlarımızın haklarının korunması oldu. 

TOKİ ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalarda bütün masrafları biz karşıladık. Vatandaşlarımıza fazla yük getirmemenin gayreti içerisinde olduk. Adana'da ilk olması nedeniyle birçok zorluklarla karşılaştık. Çok şükür bu zorlukları aşarak projemizin 1. 

etabının sonuna geldik. Vatandaşlarımız daha önce oturdukları dar sokakların olduğu eski binaların yerine yeşil alanı bol, park sorunu olmadan, yine yıllarca birlikte oturdukları komşularıyla ve modern konutlarda oturacaklar. Burada kazanan Yiiregirli oldu. vatandaşımız oldu. Biz ise vatandaşımıza hizmet etmenin ve görevimizi yapmanın manevi huzurunu yaşıyoruz.' dedi. 

NOT : Kura çekimini takip etmek isteyen siz değerli basın mensuplarımız için 10.02.2016 günü saat 14.30'da Büyükşehir Belediyesi önünden araç kaldırılacaktır. Yüregir ve Yiiregirli vatandaşlarımız için çok önemli olan hak sahipliği kura çekimine bütün arkadaşlarımız davetlidir. 


Adana Egemen Gazetesi


Haber Adana Ekspres'te şu şekilde yer aldı;


Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın ilçede başlattığı Kentsel Dönüşüm hamlesinin ilk ayağı olan Kışla Mahallesi 1. Etap çalışmasında mutlu sona ulaşıldı. 

Adana'da ilk yerinde dönüşüm projelerinden biri olan Kışla 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandı. Noter huzurunda hak sahiplerinin yeni yuvalarının belirleneceği kura heyecanı 10 Şubat Çarşamba günü saat 15.00'da Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Çekiliş için Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Kentsel Dönüşüm Müdürü Mustafa Bakır, Uzman Orhan mercan, Kura Sorumlusu özgür Demir'de hazır bulunacak. 

Kışla Mahallesi kentsel dönüşüm 1. etapta 324 konut yıkılarak yerine 772 konut ve 43 işyeri yapıldı. Çekilecek kura ile 354 konut hak sahiplerine dağıtılacak. Geriye kalan konutlar ise Kışla 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesinde bulunan, evleri yıkılacak olan konut sahiplerine verilecek. Kışla 2. Etap çalışmalarında ise 224 bina ve 415 bağımsız bölüm mevcut. Bu konutların yerine ise 669 daire, 28 işyeri yapılması planlanıyor. Proje içerisinde kapalı semt pazarı, park bahçe ve dinlenme alanları olacak. 

Yüreğimde kent yaşamına uygun projeler üreterek yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü bir kent durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan "Bu hedef doğrultusunda ilçemizin 13 ayrı noktasında Kentsel Dönüşüm çalışmalarını başlattık, özellikle Seyhan Nehri kıyısında uzanan Kışla Mahallesindeki dönüşümle Kozan ve Sanayi Çarşısı'nın dönüşümü sadece Yüreğır'in değil tüm Adana'nın çehresini değiştirecek." şeklinde konuştu. 

YÜREĞİRLİ KAZANDI

 Yerinde dönüşümün dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Biz bu projelere başlarken birinci önceliğimiz vatandaşlarımızın haklarının korunması oldu. TOKİ ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalarda bütün masrafları biz karşıladık. Vatandaşlarımıza fazla yük getirmemenin gayreti içerisinde olduk. Adana'da ilk olması nedeniyle birçok zorluklarla karşılaştık. Çok şükür bu zorlukları aşarak projemizin 1. etabının sonuna geldik. Vatandaşlarımız daha önce oturdukları dar sokakların olduğu eski binaların yerine yeşil alanı bol, park sorunu olmadan, yine yıllarca birlikte oturdukları komşularıyla ve modern konutlarda oturacaklar. Burada kazanan Yüreğirli oldu, vatandaşımız oldu. Biz ise vatandaşımıza hizmet etmenin ve görevimizi yapmanın manevi huzurunu yaşıyoruz.' dedi. 


Adana Ekspres 

Geri Dön