Yusufeli Barajı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor!

Yusufeli Barajı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor!

Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden Yusufeli Barajı çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Çoruh Nehri Derivasyon Tüneli’ne törenle bağlanırken, barajın yakın dönemde gövde inşaatının başlanacağı belirtildi.Artvin’in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden Yusufeli Barajı çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.


Baraj yapım çalışmaları kapsamında bugün Çoruh Nehri Derivasyon Tüneli’ne törenle bağlanırken, barajın yakın dönemde gövde inşaatının başlanacağı belirtildi. Yapılan törene Artvin Valisi Kemal Cirit, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Güven Karaçuha, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Vali Kemal Cirit, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin Mitingi’ndeki “Yusufeli’ye deniz manzarası” sözüne vurgu yaparak yeni Yusufeli’nin kurulması ile ilgili devletin tüm kurumlarını koordinasyon halinde çalıştığını söyledi. DSİ Genel Müdür Yardımcısı Güven Karaçuha ise “Bugün burada gerçekten duygusal anlar yaşıyoruz. Çoruh’u derivasyon tüneline veriyoruz onun için buradayız. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.


Öte yandan Yusufeli Barajı’nın 2018 yılı Mayıs’ında bitirilmesi planlanıyor.
Ordu Yorum