Yüzyıllık tecrübe Türkiye de ofis açtı

Yüzyıllık tecrübe Türkiye de ofis açtı

Uluslararası bir gayrimenkul yatırım danışmanlığı şirketi olan “REAG-Real Estate Advisory Group” Türkiye'deki ilk ofisini açtı.

REAG, bir Amerikan Şirketi olan ve Amerika'da yüzyıldan uzun bir süredir faaliyet gösteren American Appraisal Group bünyesinde yer alıyor.

Grup, Amerika kıtasında (A.B.D ve Kanada'da), Asya kıtasında (Çin, Japonya ve Tayland'da) ve Avrupa kıtasında ise (İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Almanya, Yunanistan, Fransa, Italya, Polanya, Romanya, Rusya, Portegiz ve Ispanya) gibi ülkeleri de içine alan toplam üç kıtada 22 farklı ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket,  Türkiye yerleşik ofisini 15 Mart tarihinde açtı.

REAG Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Cansel Turgut Yazıcı atandı. Yazıcı'nın gayrimenkul sektöründe yatırım, geliştirme, danışmanlık ve değerleme konularında 15 yıldan uzun süreli bir tecrübesi bulunmaktadır.  Yazıcı son beş senedir Türkiye'nin önde gelen danışmanlık firmalarından olan TKSB Gayrimenkul Değerleme AŞ'nin genel müdürlüğü görevini yapıyordu.

OKHAN ŞENTÜRK / EKONOMİST