29 / 01 / 2023

Zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatırılacak? SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı ödeme takvimi…

Zamlı emekli maaşları hesaplara ne zaman yatırılacak? SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı ödeme takvimi…

SSK’den ve Bağ-Kur’dan emekli olanlar, zamlı maaşlarının yatırılacağı tarihi merak ediyor. Zamlı maaşların hesaplara yatırılacağı ödeme takvimi belli oldu. İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşlarının ödeneceği tarihler haberimizin detayında...6 aylık resmi enflasyon farkının duyurulmasıyla birlikte Temmuz 2022’de emekli maaşlarına zam yapılması sonrasında milyonlarca emekli, zamlı emekli maaşlarının hesaplara yatırılacağı tarihi merak etmeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 4 Temmuz’da açıkladığı resmi enflasyon rakamları ile birlikte emeklilere yapılacak olan maaş zammı da belli oldu ve zam oranı yüzde 42,35 olarak belirlendi. SSK’den ve Bağ-Kur’dan emekli olanlar zamlı maaşının ne zaman yatırılacağını merakla beklerken, maaşların ödeneceği takvim de belli oldu. 4A, 4B ve 4C emekli maaşlarının yatacağı tarihler haberin detayında...

SSK ve Bağ-Kur’dan emekli olan milyonlarca kişinin merakla beklediği zamlı emekli maaşlarının hesaplara yatırılacağı tarihler belli oldu. Enflasyon rakamları 4 Temmuz gününde açıklanmıştı ve bununla beraber memurlar ile emeklilerin maaşlarına yapılacak olan zam oranı da netleşmişti. En düşük emekli maaşı 3 bin 500 TL’ye çıkartılırken milyonlarca emekli de "Zamlı emekli maaşım ne zaman yatırılacak?" sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki 4A, 4B ve 4C zam yapılan emekli maaşları hangi günlerde yatırılacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön